Bezpłatne chipowanie psów

Mieszkańcy gminy Brwinów mogą bezpłatnie zachipować swojego psa.

Elektroniczny chip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest wprowadzany przez lekarza podskórnie na szyi lub między łopatkami. Samo zachipowanie psa nie wystarczy. Trzeba jeszcze zapisać jego numer i aktualny kontakt do właściciela w specjalnej bazie danych. Odczytanie danych z chipa jest możliwe dzięki czytnikowi, którym dysponuje Straż Miejska, schroniska dla psów czy weterynarz. Koszty elektronicznego znakowania psów (chipowania) w całości pokrywa Gmina Brwinów.

Zabieg jest bezpłatny, a warunkiem skorzystania z niego jest zamieszkiwanie na terenie gminy oraz okazanie dowodu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia np. aktualnej książeczki zdrowia lub paszportu wraz z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.

Właściciel psa, zgłasza się do lekarza weterynarii wskazanego przez Gminę Brwinów oraz wypełnia oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych

Chipowanie wykonywane jest przez przychodnie weterynaryjne:

1. Przychodnia Weterynaryjna ,,DOGTOR” Bogumiła Jaroszczak-Stolarska ul. Armii Krajowej 3/8, 05-840 Brwinów,
  2. Gabinet Weterynaryjny WETA, ulica Rynek 13, 05-840 Brwinów,
  3. Gabinet Weterynaryjny Rozrodu bydła, ulica Świerkowa 16, 05-807 Żółwin,
  4. Gabinet Weterynaryjny, ulica Okopowa 10, 05-840 Brwinów.

Gmina Brwinów zawiera umowę z podmiotem posiadającym ogólnopolską, lub międzynarodową bazę danych zachipowanych psów. Informacje dotyczące zachipowanych w Gminie Brwinów psów wprowadzane są do serwisu IDENTYFIKACJA.PL i do międzynarodowego systemu EUROPETNET www.europetnet.com.

Elektroniczne znakowanie psów (chipowanie), w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi wykonywane jest na podstawie zawartej przez Gminę Brwinów umowy z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji zwierząt sp. z o.o. z /s w Gdańsku, ul. Wrocławska 21, 80-155 Gdańsk.