język migowy

Karta mieszkańca

Opublikowano:

Kartę Mieszkańca mogą otrzymać mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a w zeznaniu podatkowym deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest gmina Brwinów. Kartę Mieszkańca mogą otrzymać także członkowie ich rodzin w wieku do 18 roku życia, a w przypadku osób uczących się – do 26 roku życia. Każdy z członków rodziny będzie posiadał swoją spersonalizowaną kartę – ze swoim zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem. Karta jest wydawana niezależnie od osiąganych dochodów. Do programu mogą przystąpić przedsiębiorcy, właściciele sklepów i inni, oferując mieszkańcom dodatkowe upusty i rabaty. Celem wprowadzenia programu jest ułatwienie dostępu do usług publicznych - każdy, kto posiada kartę, może skorzystać z rabatów i zniżek. Gmina Brwinów chce w ten sposób docenić mieszkańców, którzy płacą podatki na jej terenie.


 Zniżki u Partnerów

 1. Lewiatan (dawniej Top Market) mieści się przy ul. Armii Krajowej 14 w Brwinowie. Osoby posiadające Brwinowską Kartę Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnych ofert oraz dodatkowych rabatów cenowych na wybrane towary.

 2. Fargelet Events – Agency to firma z Brwinowa specjalizująca się w organizacji imprez integracyjnych, pikników firmowych, przyjęć okolicznościowych.

  OOferuje ulgi w wysokości od 5 do 20%  na następujące usługi:

  • wynajem namiotów z wyposażeniem,
  • wynajem sprzętu grillowego i cateringowego,
  • wynajem fotobudki,
  • wynajem urządzeń do waty cukrowej i popcormu,
  • organizacja imprez.

          Szczegóły na stronie www.namiotbankietowy.pl oraz pod nr. tel. 505 229 433, 22 729 63 38.

 3. Firma Elektroinstalacje – Radosław Kląskała mieści się w Brwinowie i jako partner programu umożliwia osobom posiadających Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 10% zniżki od cennika na montaż, naprawę, przeglądy instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych (np. podłączanie kuchenek elektrycznych, montaż lamp, wymiana osprzętu instalacji energetycznych - bezpieczniki, gniazdka itp.). Więcej informacji pod nr. 533 530 590.

 4. AREC Arkadiusz Kuś zajmuje się automatyką już od 15 lat i specjalizuje się w aplikacjach z serwonapędami. Firma – jako partner programu – umożliwia osobom posiadającym Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 10% zniżek na usługi projektowania automatyki, programowania PLC oraz na projekty automatycznej regulacji. Firma mieści się przy ul. Pszczelińskiej 9/7 w Brwinowie, tel. 504 943 063, www.arec.pl.

 5. Centrum Edukacyjne Matematicus oferuje 25% zniżki na zajęcia matematyczne metodą Math Circle (dla dzieci w wieku 5-12 lat) oraz naukę programowania (dla dzieci w wieku 8-14 lat), pod warunkiem zapisania na zajęcia co najmniej dwojga dzieci. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Komorowie, przy ul. M. Dąbrowskiej 12. Więcej informacji: tel. 669 110 788, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie www.matplaneta.pl.

 6. Pralnia dywanów w Kaniach oferuje 10% zniżki na pranie dywanów i tapicerki. Firma istnieje od 1998 roku i zajmuje się m.in. praniem i ozonowaniem dywanów oraz tapicerek samochodowych i meblowych. Możliwy dojazd do klienta. Pralnia mieści się przy ul. Miłej 6 w Kaniach i jest czynna: pon. – pt. 8.15-20.00, sob. 9-13.00. Kontakt pod nr. tel. 608 625 533.

 7. Studio Body Evolution w Pruszkowie oferuje 15% zniżki na zabiegi modelujące sylwetkę (Vacu Shape i Roll Shape) oraz na presoterapię – profesjonalny zabieg pomagający m.in. w walce z celulitem. Firma mieści się przy Al. Wojska Polskiego 42 B w Pruszkowie, tel. 511 817 511,  www.bodyevolution-pruszkow.pl

 8. Rawat International– szkoła języka angielskiego oferuje 10% zniżki na kurs języka angielskiego (miesięcznie) oraz na miesięczne konwersacje z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się  przy ul. Wilsona 32A w Brwinowie, tel. 572 983 032, https://www.facebook.com/Rawat-International
 9. Biuro Rachunkowe Duowi Paulina Wiśniewska – księgowa z wieloletnim doświadczeniem oferuje 10% zniżki na usługi w zakresie: pełna księgowość, ryczałt, kadry i płace, KPiR (księgi przychodów i rozchodów), JPK (jednolity plik kontrolny), rozliczenia z US i ZUS oraz pomoc przy założeniu działalności gospodarczej. Kontakt po numerem telefonu 574 037 799, www.dwksiegowosc.pl.

 10. Niepubliczna Szkoła Podstawowa FAMILIA Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brwinowie oferuje 5% zniżki na comiesięczne czesne w pierwszym roku nauki. Zniżka nie łączy się z innymi upustami. Niepubliczna Szkoła Podstawowa FAMILIA, ul. Szkolna 18, Brwinów, nr tel. 22 729 58 21 www.familia.brwinow.szkolnastrona.pl 
 11. Firma Redskip.pl z siedzibą w Gdańsku od 2014 r. świadczy usługi wywozu odpadów w kontenerach. Jako partner programu umożliwia osobom posiadających Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 5% zniżki na odbiór odpadów w workach big-bag oraz w kontenerach:
  kontener KP2 – pojemność ok. 2 m3,
  kontener KP5 – pojemność ok. 5 m3,
  kontener KP7 – pojemność ok. 7 m3,
  kontener KP15 – pojemność ok. 15 m3, nadaje się tylko na lekkie odpady.

  Kontakt pod nr. 22 270 60 50 lub 572 41 41 41, pon. – pt. w godz. 7–17 oraz w soboty w godz. 9–13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.redskip.pl.

 12. Firma MindMatch to platforma internetowa umożliwiająca dopasowanie do siebie psychoterapeuty, psychologa, logopedy lub seksuologa. Oferuje posiadaczom Brwinowskiej karty Mieszkańca:

  • bezpłatny dostęp przez pierwszy miesiąc korzystania z platformy MindMatch dla psychologów, psychiatrów, seksuologów i logopedów (oraz wszystkich specjalistów związanych ze zdrowiem psychicznym),
  • bezpłatny dostęp do 1,5-miesięcznika „Zdrowy mózg” na temat zdrowia psychicznego wydawanego przez MindMatch.

   Strona internetowa: https://mindmatch.pl.

 13. Alicja Korepetycja – profesjonalne nauczanie matematyki z siedzibą firmy w Brwinowie. Jako partner programu oferuje osobom posiadającym Brwinowską Kartę Mieszkańca 10% zniżki na wszystkie produkty ze sklepu internetowego na stronie www.AlicjaKorepetycja.pl (po wpisaniu kodu rabatowego „kartaBrwinow10” przy zamówieniu) i 5% zniżki na pięć pierwszych korepetycji z matematyki (po wpisaniu kodu rabatowego „kartaBrwinow5”).

Zasady Wydawania Brwinowskiej Karty Mieszkańca

Zasady Wydawania Brwinowskiej Karty Mieszkańca

1. Kto może otrzymać kartę?
a) mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie (bez względu na osiągany dochód);
b) członkowie rodzin osób określonych w punkcie a) w wieku do 18 roku życia, a uczący się – do 26 roku życia.
Każdy z członków rodziny otrzyma spersonalizowaną kartę - ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem
2. W jaki sposób otrzymać kartę?
Aby otrzymać kartę, należy złożyć wniosek o wydanie Brwinowskiej Karty Mieszkańca oraz okazać/załączyć:
a) dowód tożsamości;
b) zdjęcie. UWAGA: Ze względu na epidemię zdjęcia nie będą wykonywane na miejscu.
c) kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym (osoby rozliczające się przez internet muszą dołączyć elektroniczne potwierdzenie wpłynięcia formularza) lub zaświadczenie potwierdzające rozliczenie podatku za ostatni rok rozliczeniowy w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie ze wskazaniem miejsca zamieszkania na terenie gminy Brwinów;
d) kopię legitymacji szkolnej lub studenckiej (osoby w wieku 18-26 lat, uczące się lub studiujące na studiach dziennych);
e) oświadczanie o zamieszkaniu na terenie gminy Brwinów (osoby w wieku 18-26 lat, uczące się lub studiujące na studiach dziennych).

Osoby między 13 a 18 rokiem życia, które są uprawnione do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączoną pierwszą stroną formularza PIT, a także odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców.

WNIOSEK NALEŻY ZŁOŻYĆ WYŁĄCZNIE OSOBIŚCIE W BIURZE RADY MIEJSKIEJ W URZĘDZIE GMINY BRWINÓW, UL. GRODZISKA 12, POKÓJ NR 004, PARTER. TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD 23 GRUDNIA 2016 R. (PIĄTEK) W GODZINACH PRACY URZĘDU.

Godziny przyjmowania wniosków wydawania Kart w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie www.brwinow.pl oraz www.karta.brwinow.pl.
Wnioski o wydanie Brwinowskiej Karty Mieszkańca będą dostępne na stronach: www.brwinow.pl i www.karta.brwinow.pl oraz w Biurze Obsługi (pokój nr 007) i w Biurze Rady Miejskiej (pokój nr 004) w Urzędzie Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12.
Kartę będzie można odebrać osobiście tego samego dnia, po złożeniu poprawnie wypełnionego wniosku wraz z załącznikiem, okazaniu dowodu tożsamości oraz wykonaniu zdjęcia. Miejsce odbioru karty: Biuro Rady Miejskiej, Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, pokój nr 004 (parter).
Informacje na temat Brwinowskiej Karty Mieszkańca można uzyskać pod nr tel. 22 738 26 50.


 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy