Matka matce siostrą

Pod takim hasłem we wtorek 5 grudnia w brwinowskim Pałacu Kultury mikołajkowo spotkały się przedsiębiorcze mamy z okolic Brwinowa, Pruszkowa i Żyrardowa.

Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przypadającego właśnie 5 grudnia, ale również do integracji mam na co dzień spotykających się w klubie brwinowskim, pruszkowskim i żyrardowskim. Były podsumowania kończącego się roku, rozmowy, wymiana kontaktów, aktywności taneczne, słodki poczęstunek, a nawet mikołajkowe prezenty. W ramach spotkania każda z uczestniczek przyniosła przeczytaną już książkę, którą mogła wylosować inna mama. Tym samym książki otrzymały drugie życie.

Klub Przedsiębiorczych Mam w Brwinowie działa od czerwca 2023 r. Inicjatywa jest częścią ogólnopolskiego projektu Klub Przedsiębiorczych Mam działającego pod egidą fundacji Rodzic w Mieście i jest skierowana do kobiet chcących edukować się, inspirować w obszarach okołobiznesowych oraz wzajemnie wspierać. Obecnie w całej Polsce aktywnie działają 23 kluby, którymi w ramach wolontariatu zarządzają lokalne liderki KPM. Na terenie naszego regionu mamy mogą się spotykać w aż trzech miastach, bo poza Brwinowem od marca 2020 r. klub aktywnie działa w Pruszkowie, a od marca 2023 r. w Żyrardowie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, są bezpłatne, a dzieci są na nich mile widziane.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów oraz Starosty Powiatu Pruszkowskiego, którzy ufundowali dodatkowe książki rozwojowe dla uczestniczek spotkania.

1fot. Monika Steginska 1.jpg
2fot. Monika Steginska 2.jpg