Watchdog Polska poszukuje osób, które chcą wziąć udział w monitorowaniu działalności spółek komunalnych. Zgłaszać się można do 15 grudnia 2014 r.

Organizator, Sieć obywatelska – Watchdog Polska, zachęca do udziału w akcji monitorowania spółek komunalnych:
Monitoring jest bezpłatnym działaniem skierowanym do osób i organizacji pozarządowych, które chcą nauczyć się, jak w sposób skuteczny i obiektywny prowadzić kontrolę obywatelską, a także dowiedzieć się, jak działają spółki komunalne w ich gminie. W trakcie dwóch stacjonarnych szkoleń w Pruszkowie w styczniu i kwietniu 2015 r. będą mogli dowiedzieć się, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring - jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. Monitoring spółek komunalnych dotyczy zbadania przejrzystości działania spółek komunalnych w trzech obszarach – w sposobie ich powoływania, wydatkowaniu pieniędzy oraz zatrudnianiu członków organów i pracowników.

Do 15 grudnia 2014 roku trwa rekrutacja do obywatelskiego monitoringu spółek komunalnych. Więcej informacji na stronie www.siecobywatelska.pl oraz u koordynatorki monitoringu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 844 73 55