PSZOK dla mieszkańców gminy Brwinów

Od stycznia 2024 r. mieszkańcy gminy Brwinów mogą oddawać odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się przy ul. S. Bryły 6 w Pruszkowie.

PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą zostawić wybrane frakcje odpadów komunalnych. Do PSZOK-u w Pruszkowie można we własnym zakresie dostarczać posegregowane frakcje odpadów:

•    Bioodpady (osoby posiadające ulgę na kompostownik nie mogą oddawać odpadów bio),
•    odpady wielkogabarytowe,
•    zużyte opony,
•    odpady budowlane z remontów, na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę (gruz betonowy i ceglany, zmieszane odpady z betonu, odpadów materiałów ceramicznych itp.),
•    szkło, metale i tworzywa sztuczne i papier.

Do PSZOK-u nie będą przyjmowane m.in. odpady zawierające azbest i papę, odpady silnie toksyczne ani odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

W ramach obowiązujących limitów rocznie na jedno gospodarstwo domowe będzie przyjmowanych do 4 szt. zużytych opon oraz do 300 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane nie mogą zawierać materiałów niebezpiecznych. Odpady z terenu gminy Brwinów będą przyjmowane 3 razy w tygodniu – poniedziałek i wtorek od 16:00-20:00, środa 08:00-13:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Aby móc oddać bez dodatkowych opłat odpady do PSZOK-u w Pruszkowie należy złożyć oświadczenie w sprawie uprawnień do korzystania z PSZOK do Urzędu Gminy Brwinów, Biuro Obsługi Interesanta, pokój 007, ul. Grodziska 12 lub przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po weryfikacji, czy dana osoba nie zalega z płatnościami za gospodarowanie odpadami, zostanie wystawione zaświadczenie. Będzie można je odebrać osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej (pok. 10, budynek urzędu przy ul. Kościuszki 4a) lub otrzymać skan mailem. Odpady będą przyjmowane po okazaniu pisemnego potwierdzenia z gminy, które będzie ważne do końca kwartału, w którym zostało wystawione.