język migowy

Śpiewająco o zdrowiu

Opublikowano:

Zespół „Mazowsze” gościł finalistów XXXI powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Drugie miejsce w swojej kategorii zdobyły przedszkolaki z Otrębus.

Do uczestnictwa  w festiwalu przedszkola i szkoły podstawowe zostały zaproszone przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z Pruszkowa. Finał odbył się 9 maja 2024 r. na scenie sali widowiskowej Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Tematem przewodnim piosenek było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie, profilaktykę chorób, higienę i aktywność fizyczną.

Uczestnicy festiwalu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy młodsze (I-V) oraz szkoły podstawowe klasy starsze (VI-VIII). Festiwal rozpoczął się od niespodzianki przygotowanej dla uczestników festiwalu przez chór Zespołu „Mazowsze”, który wystąpił przed dziećmi z minirecitalem. W pierwszej kolejności prezentowali się najmłodsi artyści, w drugiej połowie dnia zaś starsi uczniowie. Występom wszystkich artystów uważnie przyglądała się pięcioosobowa komisja konkursowa, której przewodniczyła Magdalena Naparty, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. W skład komisji weszli także: dyrektor Zespołu „Mazowsze” Jacek Boniecki, kierownik oraz dyrektor chóru Zespołu „Mazowsze” Mirosław Ziomek, dyrektor ZTL „Pruszkowiacy” Piotr Grządkowski oraz Iwona Tober reprezentująca MOK „Kamyk”
w Pruszkowie.  Ocenie jury, oprócz treści piosenek, podlegały także umiejętności wokalne oraz walory artystyczne wykonania.

Pierwsze miejsce wśród grup przedszkolnych zajęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego  nr 14 w Pruszkowie. Drugie miejsce wyśpiewały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Otrębusach z piosenką „Witaminki”. W swoim utworze dzieci przekonały widzów do tego jak ważne w diecie są warzywa i owoce. Trzecie miejsce zajęło natomiast Przedszkole Miejskie nr 16 w Pruszkowie. W tej kategorii jury zdecydowało się przyznać wyróżnienie, młodym artystom z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pruszkowie.

Pierwsze miejsca w kategorii szkolnej, klas I-V zajęła solistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie z piosenką „Złym nawykom powiedz cześć”. Drugie miejsce przypadło soliście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, który zaśpiewał piosenkę „Zdrowy dzień”. To wykonanie zyskało również specjalne wyróżnienie przyznane przez dyrektora Zespołu „Mazowsze”. Miejsce trzecie zajęły zaś uczennice ze Szkoły Podstawowej w Piastowie z piosenką „Zdrowie”. To wykonanie również otrzymało wyróżnienie specjalne od ZTL „Pruszkowiacy”.

W kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce jury przyznało solistce reprezentującej ZSP w Ładach, która zaśpiewała piosenkę pt.: „Zadbaj o siebie”. Drugie miejsce przypadło piosence „Słówko-Zdróweczko” w wykonaniu uczniów z SP nr 9 w Pruszkowie, natomiast trzecie miejsce wyśpiewały uczennice ze SP w Komorowie wykonując utwór pt. „Warzywno-owocowa Bejba”.

Laureaci pierwszych miejsc kategorii dotyczących szkół podstawowych wystąpią w finale wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu w Siedlcach.

Zwycięzcom wręczono statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy tegorocznego festiwalu  otrzymali również drobne upominki.

Powiatowy finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu objął swoim patronatem burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, w którego imieniu statuetki wręczył Jerzy Wysocki - zastępca burmistrza.

IMG 0946m
IMG 0965m
IMG 1019m
IMG 1022m
IMG 1094m
IMG 1113m

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy