język migowy

Działaj Lokalnie – granty do 6 tys. zł

Opublikowano:

Stowarzyszenie Europa i My zaprasza organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do udziału w konkursie grantowym. Termin składania wniosków mija 13 maja 2024 r.

Głównym celem programu Działaj Lokalnie jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie. Pula środków wynosi w tym roku 55 tys. zł. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu powiatu grodziskiego i gminy Brwinów. Wskazane jest, aby grupy nieformalne nawiązały współpracę z organizacjami pozarządowymi. Jeśli nie uda się nawiązać takiej współpracy,  zostaną one objęte opieką przez Stowarzyszenie Europa i My.

Konkurs Działaj Lokalnie wspiera projekty, które mają na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców oraz służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia. – W tym roku mamy trzy okrągłe rocznice ważne dla Polski. 35. rocznica pierwszych demokratycznych wyborów, 25. rocznica wejścia Polski do NATO oraz 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My – W kraju odbędzie się wiele ciekawych uroczystości. Świętowanie ich na obszarze lokalnym jest równie ważne i mam nadzieję, że będzie to ciekawa inspiracja dla wnioskodawców. Zachęcamy, aby wziąć to pod uwagę przy planowaniu działań do naszego konkursu – dodaje. Czas realizacji projektów powinien wynosić od 3 do 6 miesięcy. Nie będą finansowane krótsze działania akcyjne i wydarzenia jednorazowe.

Wnioski należy składać za pośrednictwem Generatora Społecznego. Stowarzyszenie Europa i My planuje spotkania informacyjne i zachęca do kontaktu bezpośredniego:

Ewa Owczarek, tel. 725 022 233, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie Europa i My jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie –operatorem i organizatorem konkursu w powiecie grodziskim oraz gminie Brwinów. Od 2006 r. Stowarzyszenie Europa i My dofinansowało ponad 190 projektów, przekazując na ich realizację ponad 700 tys. zł.

 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy