język migowy

Święto Niepodległości 11 listopada

Opublikowano:

Obchody na Rynku w Brwinowie odbywać się będą z zadumą nad historią oraz radością z odzyskania niepodległości.

Święto Niepodległości jest okazją do zamanifestowania patriotyzmu, np. wywieszenia flagi na domu, uczestnictwie w obchodach czy wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski.

W kościele św. Floriana w Brwinowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30. Po niej rozpoczną się uroczystości na Rynku.

Pomnik Niepodległości jest tego dnia centralnym punktem, wokół którego zgromadzą się przedstawiciele władz samorządowych i gminnych instytucji, mieszkańcy i goście, poczty sztandarowe i społecznicy. Na początek – „do hymnu!” –  wszyscy odśpiewają cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Po złożeniu kwiatów i zakończeniu części oficjalnej będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych w Miasteczku Harcerskim. Harcerze Hufca Pruszków ZHP organizują je z pomocą dotacji uzyskanej od gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.

W obchody Dnia Niepodległości włącza się też Fundacja Sofijka, która zaprasza na grę terenową "Wielcy Polacy w Brwinowie". Już trwają zapisy internetowe (start z Rynku w godz. 12:15-13:15).

Po południu odbędzie się wernisaż organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa W dworku Zagroda przy ul. Grodziskiej 57 o godz. 17 będzie można zobaczyć "Portrety" narysowane przez utalentowanego 9-latka Kubę Stępniaka.

 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy