język migowy

Kulturalno-sportowy pierwszy weekend jesieni

Opublikowano:

Przed mieszkańcami gminy Brwinów pełen aktywności pierwszy jesienny weekend. Dwie wystawy, dwa koncerty, spotkanie z literaturą czy zawody sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy weekend jesieni w gminie Brwinów zapowiada się niezwykle różnorodnie. Już od piątku 22 września br. Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza do Zagrody przy ulicy Grodziskiej 57 w Brwinowie na unikalną wystawę kamieni szlachetnych, minerałów, meteorytów, motyli i owadów „Kamienie zdradzają sekrety Ziemi, motyle są jej żywiołem”. Wystawa w ten weekend będzie otwarta dla zwiedzających w następujących godzinach:

  • Piątek 22.09 16.00-19.00
  • Sobota 23.09 15.00-19.00
  • Niedziela 24.09 15.00-17.00

Amatorzy łowienia ryb już o 7.00 rano spotkają się w sobotę 23 września br. przy zbiegu ulic Glinianej i Biskupickiej, przy zbiorniku "Basen" w Brwinowie, gdzie odbędą się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów. Po zawodach planowane jest wspólne sprzątanie terenu wokół stawu, razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dla dzieci zaplanowana jest również pogadanka wędkarsko-przyrodnicza oraz niespodzianka. Po zawodach i sprzątaniu zaplanowano wspólne grillowanie. Zapisy na zawody przyjmuje kapitan sportowy pan Artur Kominek tel. 501 934 969.

Również w sobotę 23 września miłośnicy literatury pięknej spotkają się w Brwinowskim Pałacu Kultury przy ulicy Pałacowej 1 na narodowym czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Początek spotkania o godzinie 16.00. Narodowe czytanie objęte jest patronatem Pary Prezydenckiej.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 również w Brwinowskim Pałacu Kultury zostanie otwarta Wystawa Poplenerowa XIV pleneru malarskiego.

Sobotni wieczór chętni mogą rozpocząć w Świetlicy w Kaniach przy ulicy Piłsudskiego 55. O godzinie 18.00 rozpocznie się tam koncert „Dźwięków Gongów”. Na koncert obowiązują zapisy pod nr. tel. 733 788 060.
W niedzielę 24 września Brwinowski Pałac Kultury zaprasza dzieci na koncert kwartetu smyczkowego Dagger. Będzie okazja do muzycznej uczty połączonej z podróżą za ocean w towarzystwie klasyków muzyki swingowej. Początek koncertu o godzinie 13.00.

Będzie też nie lada gratka dla widzów, którzy przez całe wakacje przychodzili na przedstawienia Sceny Letniej dla Dzieci. W pierwszą jesienną niedzielę pałeczkę przejmuje Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa i zaprasza dzieci wraz z opiekunami na przedstawienie „Piracka Przygoda”, które rozpocznie się o godzinie 17.00 na targowisku miejskim. Spektakl objął swoim patronatem Burmistrz Gminy Brwinów.

Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny.

Koncert Dzwiekow
Koncert Dzwiekow
Nad Niemnem
Nad Niemnem
Piracka Przygoda
Piracka Przygoda
Swingowanie
Swingowanie
Wystawa
Wystawa

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy