język migowy

Ustawienie czasu i naprawa oświetlenia ulic

Opublikowano:

Jesienią coraz szybciej zapada zmierzch, coraz później wstaje słońce. Gmina Brwinów zdecydowała się na zastosowanie zegarów astronomicznych, które sterują pracą oświetlenia ulicznego. Zgłaszane awarie lamp usuwane są na bieżąco.

Gmina Brwinów sukcesywnie modernizuje oświetlenie uliczne. Dawniej stosowane były aparaty zmierzchowe, ale obecnie włączanie i wyłączanie lamp ulicznych sterowane jest już w większości za pomocą zegarów astronomicznych. Nad ranem lampy gasną około 30 minut przed wschodem słońca, w czasie określanym jako świt cywilny (brzask Słońca). Wieczorem zapalają się około 30 minut po zachodzie słońca, gdy zapada tzw. zmierzch cywilny. Ustalenie dokładnych godzin odbywa się automatycznie, na podstawie danych astronomicznych, więc pozwala na znaczące oszczędności energii elektrycznej.
Przykładowe godziny świtu i zmierzchu: slonce.alternatywne.info/kalendarz
W przypadku rozległej sieci oświetlenia zdarzają się awarie poszczególnych lamp i obwodów lub inne problemy z niewłaściwym działaniem oświetlenia. Gmina Brwinów zleciła konserwację i naprawę firmie Energo-Bud, która prowadzi dyżur telefoniczny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Mieszkańcy, którzy zauważą gasnące lub niedziałające lampy, powinni przekazać informację z dokładnym opisem lokalizacji – miejscowość, ulica, umiejscowienie lampy (np. przed budynkiem nr …). W przypadku konieczności wymiany przepalonych żarówek i nieskomplikowanych usterek czas realizacji naprawy wynosi dobę od zgłoszenia.
Warto zapisać numer zgłaszania awarii oświetlenia w swoim smartfonie: tel. 535 552 609
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy