język migowy

„Ogórkiem przez świat” - 22 września – Dzień BEZ Samochodu

Opublikowano:

Już jutro kończy się tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności i jak zawsze tego dnia również mieszkańcy gminy Brwinów będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Największą atrakcją będzie możliwość odbycia podróży zabytkowym „ogórkiem”.

Gmina Brwinów jak co roku włącza się w obchody ETM i zachęca mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji miejskiej czy na rowery – tym bardziej, że za oknami przepiękna pogoda.
A już jutro w piątek 22 września na zakończenie akcji, w ramach Dnia bez Samochodu mieszkańcy będą mogli bezpłatnie podróżować brwinowską komunikacją miejską. Dodatkowo Grodziskie Przewozy Autobusowe uruchamiają specjalną bezpłatna linię A obsługiwaną autobusami zabytkowymi.
Trasa linii: Brwinów Rynek – Milanówek Miasto-Ogród – Grodzisk Mazowiecki – Adamowizna – Józefina – Żabia Wola Urząd Gminy.
Odjazdy z przystanku Brwinów Rynek o godzinie: 11:40; 12:40; 13:35; 14:30; 15:25; 16:20
Jednym z autobusów będzie niebieski Jelcz 043 nr 8058 tzw. „ogórek”. Egzemplarz pochodzi z 1974 roku. Drugi autobus to na razie niespodzianka.
Bezpłatne przejazdy będą również obowiązywać u partnerów akcji ETM – tego dnia nie trzeba kasować biletów ZTM w Warszawie oraz w obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM” w pociągach Kolei Mazowieckich.
WKD również przygotowała specjalną ofertę w ramach, której przejazdy wszystkimi pociągami oraz Zastępczą Komunikacją Autobusową uruchomioną na linii WKD będą bezpłatne, niezależnie od relacji i czasu podróży - bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży. W ramach tej oferty pasażerom, którzy skasują bilet jednorazowy na przejazd/przewóz lub pasażerom posiadającym zakupiony wcześniej bilet okresowy, ważny w dniu 22.09.2023 r. nie będzie przysługiwać jednak zwrot środków finansowych.

Informacja Grodziskich Przewozów Autobusowych - LINK

Dzień BEZ Samochodu

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy