język migowy

Konkursowo kończymy lato

Opublikowano:

Kolejny raz gmina Brwinów aktywnie włącza się w uczestnictwo w tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności, który organizowany jest każdego roku w drugiej połowie września. Jak co roku będą konkursy z nagrodami dla małych i dużych.

Gmina Brwinów ponownie dołącza do działań promujących ekomobilność w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca do zmiany przyzwyczajeń i wybierania alternatywnych, innych niż samochód zdrowych sposobów podróżowania. Tegoroczne hasło akcji „Przesiadaj się i jedź!” zachęca do wyboru alternatywnych metod transportu i korzystania zarówno z transportu zbiorowego jak i ekoalternatyw jakie daje spacer, rower, hulajnoga, deskorolka czy rolki. Poprawa zdrowia fizycznego, zmniejszenie emisji spalin, oszczędność paliwa, poznanie ścieżek rowerowych lub wypróbowanie innych sposobów komunikacji – każdy powód jest dobry, aby przyłączyć się do kampanii trwającej do 22 września 2023 r.


Oprócz Dnia bez Samochodu, który przypada zawsze 22 września, będą konkursy dla młodszych i starszych – konkurs plastyczny oraz dla internautów. Warto wziąć w nich udział – na zwycięzców czekają nagrody!
Konkurs plastyczny pt. „Przesiadaj się i jedź!” – adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz liceum ogólnokształcącego z gminy Brwinów. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 0-VIII oraz I-IV LO. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice odpowiadającej tematowi przewodniemu ”Przesiadaj się i jedź!”. Praca powinna przedstawiać podróż do szkoły jak najbardziej ekologicznym sposobem np. pieszo, rowerem, hulajnogą, na rolkach czy deskorolce lub komunikacją miejską, pokazaną jako alternatywę jazdy samochodem. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych: klasy 0-III, IV-V oraz VI-VIII oraz w jednej kategorii dla uczniów klas I-IV uczęszczających do LO. Konkurs będzie trwał od dziś do 26 września 2023 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu zawiera regulamin. Konkursy na Facebooku polegające na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania zamieszczane na stronie fb.com/Brwinow od dziś do 22 września 2023 r., które będą związane z tematem mobilności na terenie gminy Brwinów. Laureaci poszczególnych konkursów otrzymają nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą będzie publikacja zwycięskich prac plastycznych podpisanych imieniem i nazwiskiem w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Gminy Brwinów „Ratusz”, na stronie www.brwinow.pl, a także na gminnym facebooku fb.com/Brwinow.
Wyniki konkursów zostaną ogłoszone do 2 października 2023 r. na stronie www.brwinow.pl.

Również Stowarzyszenie Projekt Brwinów zachęca wzięcia udziału w konkursie dokumentującym aktywność fizyczną. Wystawczy wybrać się na spacer czy wycieczkę, udokumentować zdjęciem i krótkim opisem oraz wysłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września 2023 r. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas jesiennej Brwinowskiej Masy Krytycznej, w niedzielę 1 października 2023 r.

Konkursowo kończymy lato

 

 

 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy