ikonkaStowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze przygotowało dla najmłodszych przedstawienia teatrów lalkowych w ramach Sceny Letniej dla Dzieci im. J. Warnkówny. Najbliższy spektakl „Calineczka” będzie można obejrzeć już pod koniec czerwca.

Rada Miejska w Brwinowie rozpoczęła prace związane z wyborem ławników do Sądów Powszechnych na kadencję 2024-2027. Termin składania zgłoszeń mija 30 czerwca 2023 r.

Gmina Brwinów otrzymała dwa wyróżnienia w prestiżowym konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Jurorzy wybrali dwa projekty: ogród botaniczny w Brwinowie oraz projekt społeczno-kulturalny „Galeria nad Łąkami”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otrębusach po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił do tradycji organizowania Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a star”. We wtorek 30 maja 2023 r. odbyła się jego siódma edycja.

Pani Genowefa Rybus z Otrębus obchodziła niedawno swoje 100. urodziny. Z kwiatami, życzeniami i urodzinowym upominkiem odwiedził ją burmistrz Arkadiusz Kosiński.

W tym domu mieszkał i tworzył… – tak zaczyna się tekst umieszczony na pamiątkowej tablicy na ogrodzeniu domu przy ul. Spacerowej w Otrębusach. Nowy właściciel posesji postanowił upamiętnić postać nieżyjącego już Tadeusza Stachowicza.

Oddanie głosu przez internet trwa kilka minut, a daje szansę na to, by bez wydawania środków z budżetu gminy doświetlić w przyszłym roku 22 przejścia dla pieszych.

Burmistrz Gminy Brwinów ogłasza trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w 2023 r. ze środków przeznaczonych na kulturę, dziedzictwo itp.

Czytaj więcej…