Pani Genowefa Rybus z Otrębus obchodziła niedawno swoje 100. urodziny. Z kwiatami, życzeniami i urodzinowym upominkiem odwiedził ją burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Gmina Brwinów otrzymała dwa wyróżnienia w prestiżowym konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Jurorzy wybrali dwa projekty: ogród botaniczny w Brwinowie oraz projekt społeczno-kulturalny „Galeria nad Łąkami”.

W tym domu mieszkał i tworzył… – tak zaczyna się tekst umieszczony na pamiątkowej tablicy na ogrodzeniu domu przy ul. Spacerowej w Otrębusach. Nowy właściciel posesji postanowił upamiętnić postać nieżyjącego już Tadeusza Stachowicza.

Oddanie głosu przez internet trwa kilka minut, a daje szansę na to, by bez wydawania środków z budżetu gminy doświetlić w przyszłym roku 22 przejścia dla pieszych.

Burmistrz Gminy Brwinów ogłasza trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w 2023 r. ze środków przeznaczonych na kulturę, dziedzictwo itp.

Czytaj więcej…

W związku z budową nowego toru konieczne jest czasowe zamknięcie przejazdów w Owczarni – na ul. Kazimierzowskiej (od 29 maja) oraz na ul. Łokietka (od 1 czerwca). Stała organizacja ruchu ma zostać przywrócona 7 czerwca 2023 r. – zapowiada wykonawca prac.

Eko pokój, koło fortuny z nagrodami, ekobiżuteria, a także rodzinne zabawy ruchowe i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. To tylko kilka z atrakcji przygotowanych w ramach rodzinnego pikniku, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie 26 maja 2023 r.

Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa obchodzi w sobotę 20 maja swój jubileusz 50-lecia. Świętowanie rozpocznie się w dworku Zagroda o godz. 16. Impreza jest współfinansowana z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.