Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie bierze udział w konkursie „Modernizacja roku” w kategorii „elewacje i termorenowacje”. Trwa już głosowanie internautów – każdy głos się liczy!

Dzięki współpracy gminy Brwinów z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich powstanie chodnik w rejonie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz dokumentacja przebudowy siedmiu skrzyżowań dróg wojewódzkich DW nr 719, DW nr 720 oraz DW nr 701 z drogami gminnymi.

W sobotę 30 marca na terenie gminy Brwinów zostanie przeprowadzona kolejna mobilna zbiórka elektroodpadów. W zamian za zużyty sprzęt będzie można otrzymać sadzonki roślin lub gadżety. Wyznaczono cztery punkty odbioru: w Domaniewie, Brwinowie, Otrębusach i Żółwinie.

Trwają prace związane z remontem oraz budową odwodnienia ulicy Leśnej w Kaniach. W związku z tym mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

W ogrodzie przy dworku Zagroda w Brwinowie zostały umieszczone domki dla pszczół murarek ogrodowych. Jakub Jaroński, opiekun projektu edukacyjnego „Pszczoły w ogrodzie przy Zagrodzie”, już zasiedlił je kokonami.

Gmina Brwinów od kilku lat prowadzi program zapobiegania rakowi szyjki macicy, w całości pokrywając koszty szczepienia. W marcu i kwietniu odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców dziewcząt urodzonych w 2004 r.

W kwietniu, czerwcu i lipcu będą wykonywane badania mammograficzne. Mammobus zaparkuje przy ul. Moniuszki w Brwinowie.

Stroje z różnych epok i zmieniające się mody można podziwiać na wystawie w dworku Zagroda w Brwinowie. Od krynoliny i tiurniury po coraz swobodniejsze kreacje lat 20. – prezentowane eksponaty opowiadają o historii ubioru kobiecego i promują sztukę upcyklingu.