autobusW związku z brakiem zajęć dydaktycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żółwinie w dniu 09 czerwca 2023 r. autobus linii B9 Żółwin-Owczarnia-Żółwin w tym dniu nie będzie kursował.

 

Uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym są gminy Brwinów i Michałowice, uczestniczą w projekcie „Działaj dla klimatu”. Ponieważ woda jest podstawą życia na Ziemi, kolejne konkursy – teatralny oraz plastyczne – zostały poświęcone tej tematyce.

Druhowie z gminnych jednostek OSP w Brwinowie, Biskupicach, Mosznie i Żółwinie zorganizowali piknik strażacki, który był nie lada gratką dla fanów pożarnictwa.

Ponad 200 inwestycji z subregionu warszawskiego zachodniego otrzymało dofinansowanie z budżetu samorządu województwa. Wśród podmiotów, które dostały wsparcie, jest gmina Brwinów.

W najbliższym czasie w aż czterech terminach mieszkanki gminy Brwinów będą miały możliwość wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Akademia Piłkarska BKS Naprzód Brwinów razem z ZSO w Brwinowie zorganizowała 29 maja br. II Szkolny Turniej Piłkarski, dzięki któremu uczniowie mieli szansę w przyjaznej atmosferze spędzić czas, rywalizować ze sobą, strzelać gole i zdobywać nagrody.

Od 1 do 30 czerwca trwa głosowanie na Drzewo Roku 2023. Wśród 16 finalistów konkursu znalazł się dąb Brwinosław – najstarsze drzewo na terenie gminy Brwinów.

Niedawno wybudowane rondo u zbiegu ulic Szkolnej i Jedwabnej (dawniej Polnej) w Żółwinie upamiętnia Stanisławę Witaczek i Henryka Witaczka, twórców nowoczesnego polskiego jedwabnictwa.