wkdlead6 maja ruszyła kampania informacyjna „Twoja bezpieczna WuKaDka” organizowana przez Warszawską Spółkę Dojazdową sp. z o.o. Gmina Brwinów jest partnerem tego przedsięwzięcia i włącza się w jego promocję.

rachmistrzNajważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. W maju zaczną też pracę rachmistrzowie, którzy będą się kontaktować wyłącznie przez telefon.

W Brwinowie rozpoczęła się już ogólnopolska kampania promująca aktywność fizyczną wśród uczniów. W akcji Rowerowy Maj bierze udział ponad 460 uczniów oraz 60 pracowników z dwóch brwinowskich szkół podstawowych.

Do 4 czerwca 2021 r. można składać uwagi do projektu „Gminnego Programu Rewitalizacji gminy Brwinów na lata 2021–2027”.

Powiat pruszkowski rozpoczyna realizację ważnej inwestycji – budowę Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie. Dofinansowanie rządowe na ten cel wyniesie ponad 2,78 mln zł.

dlleadDo 28 maja 2021 r. organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu grodziskiego oraz gminy Brwinów mogą składać wnioski o dotacje w konkursie  ogłoszonym przez Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Od 1 maja br. zmienią się rozkłady jazdy autobusów linii B6, B7, B8 oraz B 11. Na trasie tych linii zostanie dodany przystanek Brwinów Sportowa/Leśna.

Czytaj więcej...

Szpital Powiatowy w Pruszkowie zawarł z gminą Brwinów porozumienie, w ramach którego oferuje posiadaczom Brwinowskiej Karty Mieszkańca wykonanie badań na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 po obniżonych cenach.