Miniony sezon okazał się bardzo udany dla zawodników sekcji tenisa stołowego brwinowskiego Sokoła: dwie drużyny wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywek. Pierwszy zespół na jesieni zagra w III lidze, natomiast drugi wystąpi wśród czwartoligowców.Posumowanie sezonu w relacji Grzegorza Lewandowskiego:

Cele założone przez zawodników na początku sezonu zostały w pełni zrealizowane. Pierwsza drużyna prowadzona przez kapitana Grzegorza Lewandowskiego zajęła drugie miejsce w IV lidze (gr. B), zapewniając sobie awans, po pięciu latach przerwy, na jedną kolejkę przed końcem sezonu. Brwinowianie w 13 meczach odnieśli dziesięć zwycięstw, raz zremisowali
i ponieśli tylko dwie porażki - z faworyzowaną Bogorią III Grodzisk Mazowiecki, triumfatorem rozgrywek (22 punkty). Taki bilans pozwolił Sokołowi zgromadzić 21 punktów i wyprzedzić trzecią w tabeli drużynę UKS Lupus Kabaty (18). W IV lidze (gr.B) rywalizowało dziesięć zespołów.

Decydujący o awansie pojedynek zawodnicy Sokoła zremisowali (9:9) we własnej hali z Kabatami. Arcyważne punkty zdobyli w tamtym meczu Kamil Czerkies i Emil Batorowicz (po 3,5) oraz Grzegorz Lewandowski i Marcin Ratajczyk (po 1). Oprócz nich dla pierwszego zespołu w minionym sezonie punktowali jeszcze: Remigiusz Pigłowski, Wojciech Dębowski, Marek Osiński, Krzysztof Ziółek i Paweł Łącki.

Drugi zespół, którego kapitanem jest Marek Osiński, w rozgrywkach V ligi (gr. A) uplasował się na drugiej pozycji w stawce 11 ekip. Tenisiści stołowi Sokoła w 15 spotkaniach triumfowali aż 12-krotnie, raz zremisowali i dwa razy odchodzili od stołu pokonani, co pozwoliło im wywalczyć 25 punktów. Jedno "oczko" więcej zdobyli zawodnicy UKS Sanniki, a tuż za Sokołem rywalizację zakończyli gracze zespołu GUKS Orzeł II Siedlin (24).

To właśnie potyczka z Siedlinem, ostatnia w ligowym terminarzu, zapewniła brwinowianom awans do IV ligi. Sokół II rozgromił w Brwinowie przeciwników 10:4, a punkty dla gospodarzy wywalczyli: Marek Osiński (3,5), Marcin Ratajczyk (3), Dawid Szajna (2,5)
i Janusz Płóciennik (1). Oprócz nich barw drugiego zespołu bronili: Piotr Piegat, Wojciech Dębowski, Ryszard Koniewicz i Bogusław Gorczyca.

Występująca zaledwie drugi sezon na pingpongowych parkietach na Mazowszu trzecia drużyna, prowadzona przez kapitana Piotra Sarnowskiego, zajęła w V lidze (gr. B) siódme miejsce wśród dziewięciu zespołów. W dziesięciu meczach brwinowscy pingpongiści zdobyli osiem punktów, wygrywając cztery i przegrywając sześć gier. Dla Sokoła III w minionym sezonie występowali: Piotr Sarnowski, Krzysztof Ziółek, Robert Szczepański, Marcin Ostrowski, Paweł Łącki i wracający do gry po kontuzji Grzegorz Lewandowski.

Całoroczne zmagania tradycyjnie upłynęły pod znakiem sokolskiej dewizy: "Mens sana in corpore sano" ("W zdrowym ciele zdrowy duch").

W sezonie 2012/2013 brwinowski Sokół dzięki owocnemu sezonowi będzie miał swoich przedstawicieli w III, IV i V lidze. W historii tenisa stołowego takie wydarzenie jeszcze nigdy nie miało miejsca. Początek nowych rozgrywek zaplanowano na październik 2012 roku.

Jednocześnie bardzo chcielibyśmy podziękować za wiarę w nas i wsparcie Gminie Brwinów, bez niej nie osiągnęlibyśmy takich wyników.