Kolejny bieg w ramach Maratonu Miast Ogrodów na dystansie 5 km odbył się w 2 września 2018 r. w Żółwinie. Relację z  imprezy nadesłał organizator biegu Mieczysław Mieczkowski z TG „Sokół”.

 

Na linii startu pojawiło się 67 biegaczy. Biuro zawodów pracowało pełną parą. Kompleks Sportowy „Orlik” wypełnili biegacze i osoby towarzyszące. Zapanowała biegowa atmosfera. Rozgrzewka indywidualna i grupowa. Wymiana zdań i uwag co do trasy. Zbliża się godzina 11.00. Niebawem nastąpi start. Otrzymuję ostatnie meldunki co do gotowości trasy, jej zabezpieczenia, oraz od pilotów. Wszyscy czekają na sygnał startera, którym jest burmistrz Wysocki. Rozległ się potężny dźwięk klaksonu. Ruszyli !. Czołówkę grupy utworzyli młodzi biegacze, którzy narzucili ostre tempo. Pierwszy odcinek trasy to asfalt, ale krótki, później dukty leśne oznaczone i przygotowane przez organizatorów, a zabezpieczone przez strażaków z OSP Żółwin.

A my, organizatorzy oczekujemy na mecie na zawodników. Ciche rozmowy, zakłady i czas umila nam swoim anielskim śpiewem Paulina. Niektórzy sponsorzy przyjechali ze swoimi stoiskami, aby polecać różne produkty wchodzące w skład diety biegacza.

Nagle poruszenie ! Nie było dane kibicom długo czekać. Jest, jest ! Pierwszy zawodnik na mecie, Konrad Taber z czasem 17,47. Jako drugi melduje się Andrzej Miedziejewski z czasem 18,07, za nim trzeci wpada Mariusz Ciesielski z czasem 18,21. Czekamy na płeć piękną, kiedy nadbiegną ?. Jako pierwsza melduje się Tamara Mieloch i uzyskuje czas 19,37, kolejna zawodniczka Małgorzata Matusiak z czasem 22,52 jest druga. Za nią z różnicą 7 sekund wpada Aneta Sobieraj 22,59. Cóż musiało się dziać na trasie biegu ? Walka o miejsca toczyła się do końca ! Linię mety przekraczają kolejni zawodnicy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Otrzymują medale i wodę.

Chwila oddechu. Czas na uspokojenie pracy serca i tętna. Za kilka minut dekoracja najlepszych. Nagrody i chwila dla fotoreporterów. Fundatorem pucharów dla kobiet był Gminny Ośrodek Kultury  w Brwinowie, w kategorii mężczyzn burmistrz gminy Brwinów.

Biegacze nie rozchodzą się. Czekają na losowanie voucherów. Niekiedy słychać salwy śmiechu. Nie było zawodnika, który by nie wylosował upominku. Dzięki hojności naszych darczyńców i sponsorów mogliśmy świętować wejście gminy Brwinów do Pucharu Maratonu Miast Ogrodów.

Składam podziękowanie Urzędowi Gminy i pracownikom za pomoc techniczną. Policji, Straży Miejskiej, strażakom i wolontariuszom, osobom prywatnym za wykazanie dobrej woli w organizacji wspólnego wydarzenia sportowego. Dziękuję również STO-nodze Milanówek , Podkowińskiemu Towarzystwu Biegowemu oraz Stowarzyszeniu „Nasz Żółwin” za zaangażowanie i pomoc w organizacji biegu.

 

Z sokolim pozdrowieniem

Organizator biegu z ramienia T.G.  „Sokół”

Mieczysław Mieczkowski

 

 

DSC0437
DSC0445
DSC0452
DSC0465
DSC0471
DSC0477
DSC0483
DSC0492
DSC0501
DSC0507