Sześcioosobowa grupa dziewcząt ze szkoły podstawowej w Otrębusach reprezentowała Mazowsze na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu - informuje prezes UKS Otrębusy „1” Sebastian Kończak.

Drużyna w składzie: Julia Fijak, Alicja Głąbikowska, Dominika Janik, Ewa Omelańczuk, Karina Janik, Helena Torchalska wystąpiła w dniach 13-15 czerwca 2018 r. na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Inowrocławiu.
Dziewczyny zajęły 13 miejsce. Po dobrym występie w biegu na 60 m i skoku w dal, piłeczka palantowa nie była naszym mocnym punktem na zawodach w tym dniu . Słabe rzuty spowodowały duży spadek w klasyfikacji drużynowej. W ostatnim dniu biegliśmy na 600 m i liczyliśmy na poprawę swojego rezultatu. Mimo dobrej postawy nie udało się odrobić strat z piłeczki palantowej. Niepewność i stres spowodowany udziałem w tak dużej imprezie sprawił, iż nie do końca wykorzystaliśmy swój potencjał. Na zawodach tej rangi trzeba pokonywać swoje słabości i rekordy życiowe, aby osiągnąć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Występ ten należy uznać jednak za nasz sukces, gdyż po raz pierwszy nasza szkolna reprezentacja doszła do tak wysokiego szczebla rozgrywkowego. Nasza drużyna znalazła się w gronie szesnastu Mistrzów Wojewódzkich takich jak : Kraków , Wrocław, Suwałki , Kielce, Chojnice, Aleksandrów Łódzki, Namysłów, Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Rypin, Ustka, Tomaszów Lubelski, Gubin, Dębno i Dębica.
A oto wyniki uzyskane przez dziewczyny w drużynówce:


Karina 297 pkt
Dominika 278 pkt
Helena 228 pkt
Ala 266 pkt
Julia 223 pkt
Ewa 194 pkt


Patronat honorowy nad wyjazdem na zawody objął Arkadiusz Kosiński - Burmistrz Gminy Brwinów.

Sebastian Kończak

DSCN0444-Medium
DSCN0401-Medium
DSCN0304-Medium
DSCN0305-Medium