Drużyna KS Tennis Life wzięła udział w mazowiecko-podlaskich eliminacjach ogólnopolskiej Talentiady 2013. – Cała nasza drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania – podkreśla w swojej relacji prezes klubu Waldemar Cecuła.Relacjonuje Waldemar Cecuła:

Znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna w eliminacjach mazowiecko-podlaskich Talentiady 2013.  Nasi podopieczni, którzy po raz pierwszy wzięli udział w rozgrywkach zajęli bardzo wysokie szóste miejsce i awansowali do kolejnej fazy tenisowej Talentiady 2013. Klub Sportowy „Tennis Life” reprezentowało sześcioro dzieci: Karolina Zalewska, Karolina Ratajczyk, Sandra Karlewicz, Mateusz Szmyd, Mateusz Błędowski i Jasper Batty.

Tegoroczne rozgrywki podobnie jak w ubiegłych latach przygotowywał i zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Sportteam,  na obiekcie Tenis Klubu „Wesoła”. 11 maja korty w Wesołej przy ulicy Armii Krajowej zmieniły się w tenisowe igrzyska!  Było głośno i kolorowo, a emocji nie brakowało. Wszystkie ekipy walczyły o awans do kolejnego etapu ogólnopolskich rozgrywek – półfinałów w Radomiu. W zawodach  wystartowało 20 drużyn,  a w sportowej rywalizacji udział wzięło ponad 100 zawodników i zawodniczek których dopingowali trenerzy wraz z rodzicami.  


Talentiada to impreza dla dzieci w wieku do 10 lat. Uczestniczą w niej kilkuosobowe drużyny, które rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach. Polski  Związek Tenisowy chce w ten sposób zwrócić uwagę na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Punktowane są testy sprawnościowe, minigry drużynowe (piłka nożna, piłka ręczna, unihokej), gry paratenisowe oraz tenisowe. Półfinały Talentiady odbędą się 8 i 9 czerwca w Radomiu.

mmsimg-87224867
mmsimg-1730102114
1
3
5
7
6
8
9
10