Uczniowski Klub Sportowy Otrębusy 1 posiada prężnie działającą sekcję lekkoatletyczną. Prezes Sebastian Kończak podsumował ostatnie sukcesy młodych zawodników.Sukcesy Lekkoatletów z Otrębus:

Bardzo dobry wynik osiągnęła młodsza grupa lekkoatletów z Otrębus, która uczestniczyła w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Siedlcach zdobywając trzy medale. Uczestnicy z Otrębus ustanowili kilka rekordów życiowych. Oprócz zawodników z Polski wystartowały też ekipy z Białorusi, Litwy, Rosji (obwód Kaliningradzki). UKS Otrębusy i Szkołę Podstawową z Otrębus reprezentowali: Kielak Jan, Tomaszewski Łukasz, Kaczmarczyk Kuba, Domino Paweł, Flis Patryk, Falkowska Dominika, Włodarczyk Ola, Leptacz Kaśka, Chrabąszcz Natasza, Polesiak Karol w skoku wzwyż, Fijak Zuzanna, Kieliszek Piotr, Szczurek Łukasz, Szpilowski Ignacy w skoku w dal, Witter Weronika, Stefaniak Marta piłeczka palantowa, Hilcher Wiktor w biegu na 1000 m, Draus Ewelina w biegu na 300 m

Sukcesy medalowe:

Falkowska Dominika I m. w skoku wzwyż z wynikiem 120 cm
Leptacz Kasia III m. w skoku wzwyż  z wynikiem 118 cm
Fijak Zuzanna I m, w skoku w dal ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 4, 92.

Kilka dni później grupa młodsza wystartowała w finale powiatowym Czwartków Lekkoatletycznych uzyskując następujące wyniki:

Wacławek Róża II m. w biegu na 600 m, III m. w rzucie piłeczką palantową
Fijak Zuzia I m. w skoku w dal i w biegu na 60 m
Dominika Falkowska I m. w biegu na 60 m i skoku wzwyż
Tomaszewski Łukasz III m. w biegu na 300 m, II m. w skoku wzwyż
Flis Patryk I m. w skoku wzwyż
Draus Ewelina I m. w biegu na 300 m
Grupa startujących zawodników  wywalczyła sobie awans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Łodzi.

II m. Daniela Siudyma w Mistrzostwach Młodzików Powiatu Pruszkowskiego.
W dniu 18.05.2013 reprezentujący barwy UKS Otrębusy Daniel Siudym wystąpił w Otwartych Mistrzostwach Młodzików Powiatu Pruszkowskiego na dystansie 1000 m
ustanawiając rekord życiowy i rekord Gimnazjum w Otrębusach z czasem 3,05,37.

23 maja w Pruszkowie odbyły się Międzypowiatowe Zawody szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce. Dobrze spisali się w nich zawodnicy Gimnazjum w Otrębusach oraz trenujący i sympatyzujące z klubem UKS Otrębusy.
II m. Słowik Maciej, w biegu na 400 m z wynikiem 57,51
III m. Siudym Magda w skoku wzwyż z wynikiem 145 cm
III m. Kurlej Tomek w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm
II m. Mikołaj Glaser w skoku w dal z wynikiem 5.43
Dodatkowo naszą szkołę reprezentowali: Bartek Wolny, Piotrek Maciejek, Piotrek Żukowski, Basia Kłopocka, Dominika Topoła i Ola Wyczyńska w biegu na 100 m, Norbert Rybiński w pchnięciu kulą, Daniel Siudym w Biegu na 1000 m.

4 czerwca starsza grupa wystartowała w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Płocku. Grupę z Otrębus reprezentowali Siudym Magda, Słowik Maciek, Kurlej Tomek, Glaser Mikołaj. Najlepszy wynik uzyskała Magda Siudym w skoku wzwyż zajmując VIII m. z wynikiem 140 cm.

Zainteresowanych przygodą z lekkoatletyką zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w Zespole Szkół w Otrębusach w godzinach 15.30 - 17.30 w poniedziałki, środy oraz piątki.
Zapraszamy Wszystkich chętnych.
Przyjdź, Zobacz, Spróbuj, jeśli Ci się spodoba Zostań .
Informacje i zapisy Tel. 606 209 495, E-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prezes UKS Sebastian Kończak

CAM00290
CAM00298
CAM00302
CAM00304
CAM00313
CAM00317
CAM00337
CAM00335
Draus-Ewelina
falkowska-dominika