Zawodnik UKS Czerwone Smoki Janek Rec wziął udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w judo. Tym razem udało mu się zdobyć IV miejsce.


W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w judo, która odbyła się 10 maja 2014 r. w Wesołej, wystartowało ponad 200 zawodników: juniorów młodszych i młodzików. UKS Czerwone Smoki reprezentował Janek Rec. Trener Andrzej Pilipczuk tak podsumowuje zawody:

 
Nie był to dla niego zbyt udany występ - trzy walki przegrane i jedna wygrana, w efekcie IV miejsce. Cóż - niecodziennie jest niedziela.....Nasz zawodnik miał szansę na bardziej zrównoważony bilans, gdyby nie istotny błąd w pierwszej walce, bardzo umiejętnie wykorzystany przez przeciwnika z Radomia. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż w jedynej wygranej walce Janek pokonał przed czasem przeciwnika posiadającego znacznie wyższy stopień szkoleniowy.
Zawody judo w tych kategoriach wiekowych obfitują już w piękne i bardzo widowiskowe rzuty, czasami po spektakularnych kombinacjach, a czasami po bardzo szybkich i dynamicznych atakach rozpoczynających. Było też kilkanaście poddań w parterze, ktorych nie powstydziliby się najlepsi specjaliści newaza. Słowem - wielkie widowisko dla wszystkich sympatykow judo.
dekoracjawomjm2014
osea1
start2
start1