Rewelacyjnie przebiega debiut siatkarzy TG Sokół w Grodziskiej Lidze – informuje Mirosław Błądziński, kierownik sekcji piłki siatkowej TG „Sokół”

 

Zawodnicy grający dotychczas wyłącznie dla relaksu, bez inklinacji do mistrzowskich laurów, w końcu postanowili zmierzyć się z drużynami grającymi całkiem serio.

Doskonałą platformą do takiego sprawdzianu jest Grodziska Amatorska Liga Siatkówki - GALS.

 

Zawodnicy Sokoła jako nowicjusze zaczęli nieco nieśmiało. 18 marca grając swój pierwszy mecz z drużyną z Żyrardowa stracili dwa pierwsze sety, ale ostatecznie wygrali 3:2

Zwycięstwo uskrzydliło Sokołów i wlało nadzieję we własne możliwości.

Kolejne mecze (25 marca i 1 kwietnia ) ujawniły niesamowity potencjał drużyny, a rzeczywistość przerosła oczekiwania. Cztery kolejki - cztery zwycięstwa. Beniaminek stanął przed realną szansą na awans do III ligi.

 

W pokonanym polu pozostały drużyny z Żyrardowa, Wiskitek i dwie z Grodziska.

Do końca edycji pozostały cztery kolejki, w tym jedno spotkanie z bardzo silnym przeciwnikiem z Feliksowa, jednakże dotychczasowa doskonała dyspozycja Sokołów pozwala mieć nadzieję na kontynuację dobrej passy.

 

Zwycięstwa w lidze cieszą, ale raczej nie wpłyną na zmianę koncepcji siatkówki w TG Sokół.

Nadal głównym celem będzie wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu, bez ograniczeń wiekowych i bez względu na poziom umiejętności.

 

Przy okazji zapraszamy amatorskie drużyny siatkarskie z terenu Gminy Brwinów do udziału w turnieju, który odbędzie się 22 kwietnia z okazji uroczystości rocznicowych Sokoła w ramach Roku Ignacego Kozielewskiego.

Szczegółowe informacje wkrótce na plakatach i banerach.

 

Mirosław Błądziński

Kierownik sekcji piłki siatkowej

TG Sokół