W dniu 4 marca 2017 r. reprezentacja Bushi Team w składzie: Patrycja Lewandowska, Adam Stępniak, Michał Kalmus oraz Krzysztof Markowski w roli trenera - wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii (Spanish Open)w Barcelonie.

 

Nasi zawodnicy odnieśli wielki sukces zdobywając trzy medale:

Patrycja Lewandowska – I miejsce, kategoria kumite , 16-17 years, girls + 55 kg

Adam Stępniak – I miejsce, kategoria kumite, 16-17 years, boys -70 kg

Michał Kalmus – II miejsce, kategoria kumite, + 18 years, men – 70 kg

 

Jednym z zawodników był Michał Kalmus, instruktor prowadzący sekcję klubu w Brwinowie. Startując w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii Michał miał do wykonania bardzo trudne zadanie, ponieważ w jego kategorii zgłoszonych zostało wielu zawodników reprezentujących bardzo wysoki poziom wyszkolenia. W pierwszej walce Michał pokonał w regulaminowym czasie silnego zawodnika z Kazachstanu. Drugi pojedynek z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii. Bardzo trudna walka,  wygrana dopiero po trzech dogrywkach.   Półfinał ze świetnie kopiącym zawodnikiem z Hiszpanii,  wygrany przez naszego reprezentanta w dogrywce. Trudne walki eliminacyjne spowodowały u Michała dokuczliwe choć na szczęście nie groźne kontuzje w efekcie czego nie stoczył finałowego pojedynku i tym samym został srebrnym medalistą turnieju.

 

Pozostali zawodnicy Bushi Team, Patrycja Lewandowska i Adam Stępniak, nie mieli sobie równych w swoich kategoriach. Oboje zdobyli I miejsca, po raz kolejny potwierdzając wysoki stopień wyszkolenia.

 

Radość ze zdobytych medali jest tym większa, że w turnieju wzięli udział zawodnicy z wielu krajów świata m.in. Rosji, Kazachstanu, Francji, Anglii, Boliwii, Islandii, Izraela, Węgier, Włoch, Hiszpanii.

Zawodnicy Bushi Team pokazali walki na najwyższym poziomie, co jest dobrą prognozą przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

 

Krzysztof Markowski

BUSHI TEAM