11 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie już po raz piąty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza – relację nadesłała Małgorzata Laskowska, nauczycielka wychowania fizycznego i koordynatorka turnieju.


Celem imprezy była popularyzacja królowej dyscyplin sportowych - lekkoatletyki, która w przeszłości odgrywała znaczącą rolę w Brwinowie.
Gościliśmy u siebie drużyny z gmin: Błonie, Leszno, Milanówek, Michałowice i Nadarzyn. Gmina Brwinów, jako gospodarz turnieju, zgłosiła do zawodów dwie drużyny. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem swoich trenerów zmagali się w czterech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim.

Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy mieli możliwość prezentowania sportowego ducha walki, tocząc rywalizację w poszanowaniu zasad fair play. W oczekiwaniu na wyniki zawodów wszystkim gościom umilił czas pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klas VI i II a gimnazjum pod kierunkiem pani Mirosławy Misarko.


Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania Burmistrzowi Gminy Brwinów Arkadiuszowi Kosińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zofii Kowalczyk, kierownikowi hali sportowej Jackowi Zielińskiemu, kierownikowi administracyjno-gospodarczemu Alinie Zalewskiej, oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o ciepłą atmosferę i sprawny przebieg imprezy: Małgorzacie Laskowskiej, Mirosławie Misarko, Jagodzie Borchert, Piotrowi Makijence, Jackowi Niemirze, Waldemarowi Zieńce, Andrzejowi Przekopowi i Jakubowi Jasińskiemu. Nad przepisami podczas zawodów czuwali sędziowie PZLA: Michał i Magdalena Żórawscy, Andrzej Piechowski, Wiesława Borkowska, Grzegorz i Iwona Rybkowscy.

Oto wyniki:
I m-ce Gmina Brwinów - 1199 pkt.
II m-ce Gmina Błonie - 1162 pkt.
III m-ce Gmina Milanówek- 1036 pkt.
IV m-ce Gmina Brwinów - 970 pkt.
V m-ce Gmina Michałowice - 915 pkt.
VI m-ce Gmina Leszno-887 pkt.
VII m-ce Gmina Nadarzyn-836 pkt.

Najlepszymi lekkoatletkami zawodów zostały:
1 m-ce - Barbara Burlewicz- Milanówek - 286 pkt.
2 m-ce – Iza Cwalina – Brwinów – 274 pkt.
3 m-ce – Klaudia Kowalska– Brwinów -258 pkt.

Najlepszymi  lekkoatletami  turnieju zostali:
1 m-ce - Piotr Brodowicz - Michałowice - 254 pkt.
2 m-ce – Mateusz Szustkowski– Błonie – 253 pkt.
3 m-ce Kamil Ryszka – Błonie– 241 pkt.

Wielką radością napawa fakt, że w ciągu ostatnich pięciu lat po raz trzeci drużyna z Gminy Brwinów jest bezkonkurencyjna w lekkoatletyce. Pragnę dodać, że reprezentantami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie i Szkoły Podstawowej w Otrębusach.
Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe podczas turnieju wręczyli: Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO w Brwinowie Zofia Kowalczyk i Koordynator Mazovia CUP Wojciech Wlazło.


Gratulujemy uczniom, ich trenerom i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy
Małgorzata Laskowska