Lekkoatleci UKS z Otrębus rozpoczęli sezon. Na dobry początek przyszło im wystartować na stadionie AWF w Warszawie z okazji obchodów 21. Światowych Dni Lekkoatletyki – IAAF World AthleticsDay. Relację z imprezy nadesłał prezes UKS Otrębusy „1”- Sebastian Kończak.

Podczas zawodów, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki wystartowało ok. 500 zawodników z różnych kategorii wiekowych. Nasz klub reprezentowali: Zuzanna Fijak w biegu na 100 m i 200 m, Ola Misarko w biegu na 400 m, Klaudia Kowalska w biegu na 100 m, Kamila Fijałkowska i Wiktoria Homel w biegu na 200 m i skoku w dal.

Zuzanna Fijak w biegu eliminacyjny na 100 m poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy o trzydzieści setnych sekundy uzyskując czas 13.36. Wynik ten pozwolił jej wystartować w finale C na 100 m, w którym uzyskała  wynik 13.45. Wynik ten dał jej XIII m. w ogólnej klasyfikacji w biegu na 100 m kobiet. Natomiast w biegu na 200 m uzyskała wynik 27.72 i był to jej debiutancki udział na tym dystansie.

Dwóm pozostałym naszym zawodniczkom Wiktorii Homel i Kamili Fijałkowskiej debiutujących po raz pierwszy na zawodach tej rangi przyszło rywalizować ze starszymi koleżankami w biegu na 200 m i skoku w dal. Dziewczyny mimo tremy i krótkiego stażu treningowego pokazały się z dobrej strony w rywalizacji ze starszymi koleżankami uzyskując wyniki: Kamila 30.95, Wiktoria 32.52 w biegu na 200 m. W skoku w dal skacząc po raz pierwszy z belki uzyskały wynik: Wiktoria 3.39, Kamila 3.75. Wyniki te są ich pierwszymi rekordami życiowymi, które teraz będziemy starać się poprawiać.

Ola Misarko przygotowując się do startów na 800 m zadebiutowała w biegu na 400 m uzyskując czas 62.20, co jest też jej nowym rekordem życiowy na tym dystansie. Wynik ten dał jej IX m. w ogólnej klasyfikacji na tym dystansie.

Natomiast Klaudia Kowalska jako najmłodsza w stawce startujących zawodniczek na 100 m uzyskała wynik 14.33,co dało jej XXXII miejsce w stawce z dużo starszymi koleżankami i również poprawiony rekord życiowy na tym dystansie.

Wszystkie dziewczyny zdobyły niezbędne doświadczenie do kolejnych startów.