29 maja na kortach Klub Tenisowego „Warszawianka” zostały rozegrane eliminacje mazowiecko-podlaskie tenisowej Talentiady - relacjonuje Waldemar Cecuła, prezes KS Tennis Life.


W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym dwie reprezentacje naszego klubu. Największe nadzieje na dobry wynik wiązaliśmy z występem naszej pierwszej drużyny w składzie: Julia Pacocha, Zuzanna Krzosek, Maja Babiak, Damian Lewandowski i Michał Breńda. Rywalizację zaczęliśmy od testów sprawnościowych: biegu na 20 m, rzutu piłeczką tenisową, zbieraniu pięciu piłeczek na czas i tzw. wahadła. Nasza drużyna wypadła świetnie, zajmując drugie miejsce tuż za reprezentacją RKT „Return” Radom. W kolejnych konkurencjach walczyliśmy już ze zmiennym szczęściem. W trójmeczu (unihokej, piłka ręczna i piłka nożna) ulegliśmy faworyzowanej ekipie z Radomia i wysoko wygraliśmy z Matchpointem Żyrardów. Podobnie było w konkurencjach para tenisowych (rzucanki piłeczkami tenisowym przez siatki do minitenisa) i tenisowych (gra rakietami na kara serwisowe). Przegraliśmy i wygrali po jednym meczu, co dało nam ostatecznie siódme miejsce w końcowej klasyfikacji. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Radomia, drugie miejsce zajął ST „TieBreak” Warszawa, a trzecie KT „Legia” Warszawa.


Pięć pierwszych drużyn wywalczyło bezpośredni awans do półfinału, a dwie kolejne mogły po cichu liczyć na dzikie karty. Tak też się stało, wspólnie z UKS „Sportteam” Warszawa dostaliśmy dodatkową szansę i uzupełnimy stawkę 16 drużyn, które w najbliższy weekend będą walczyły na kortach RKT „Return” Radom o awans do ogólnopolskiego finału.
Także nasza druga drużyna w składzie: Otylia Choińska, Alicja Obuchowicz, Jan Kozielski, Tymoteusz Mazgajski i Fabian Zawadzki walczyła bardzo dzielnie zajmując ostatecznie 11 miejsce. Ala, Tymek i Fabian to dzieci z rocznika 2008, w tym roku poznali smak rywalizacji, zdobyli cenne doświadczenia i za rok lub dwa będą groźni dla najlepszych. Kapitanem drużyny był pan Wojciech Sobociński.
Tenisowa Talentiada to bardzo prestiżowe zawody o ogólnopolskim zasięgu organizowane przez Polski Związek Tenisowy. Biorą w nich udział dzieci do 10 roku życia. Dla nas jest to już czwarty występ z rzędu. Najlepszy wynik osiągnęliśmy w 2013 roku kiedy dotarliśmy do finału.


Tegoroczne półfinały zostaną rozegrane w dniach 4-5 czerwca na kortach AZS Poznań i RKT Return Radom. Nasz klub będzie reprezentowała drużyna w składzie: Julia Pacocha, Maja Babiak, Zuzana Krzosek, Damian Lewandowski, Michał Breńda i Piotr Pokropek. Kapitanem drużyny będzie Waldemar Cecuła. Stawka będzie bardzo mocna, ale my tanio skóry nie sprzedamy, mamy jeszcze kilka dni, który wykorzystamy na intensywne treningi. Wszyscy są zdrowi i gotowi do walki, a  na kortach w Nowej Wsi mamy świetne warunki żeby się dobrze przygotować do występu w Radomiu.