W poniedziałek 1 października 2012 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z gminy Brwinów. Na spotkaniu omawiano bieżące sprawy stowarzyszeń oraz rozpoczęto trwające do 5 października konsultacje Rocznego Programu Współpracy Gminy Brwinów z Organizacjami Pozarządowymi na 2013 r.

Spotkanie rozpoczęło się od posumowania wydarzeń kulturalnych i sportowych, które były wspierane dotacjami z gminy, na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Ten rok był bardzo aktywny dla stowarzyszeń, zorganizowano między innymi: Dzień Sportu, Brwikon, Mistrzostwa Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc, wyjazdy na zawody przedstawicieli „Sokoła, „Kobry, obóz sportowy dla dzieci z ”Naprzodu”, wakacje dla młodzieży z autyzmem, rekonstrukcję Bitwy pod Brwinowem, wyjazd młodzieży szkolnej na rajd po Podhalu szlakiem oddziału partyzanckiego „Błyskawica”, koncert pieśni powstańczych. Większość czasu poświęcono refleksjom na temat zaangażowania młodzieży szkolnej w wydarzenia patriotyczne i kulturalne odbywające się cyklicznie w gminie Brwinów.

Stowarzyszenia podczas spotkania nie zgłosiły uwag do Rocznego Programu, wyjaśniono jedynie dwie kwestie dotyczące zapisów w programie. Uwagi i propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy można jeszcze zgłaszać do 5 października przesyłając formularz konsultacji (dostępny w zakładce organizacje pozarządowe) drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12.

W trakcie omawiania różnych spraw burmistrz poprosił o współpracę stowarzyszeń w zakresie planowanego przez urząd składania wniosków w ramach rządowego projektu „Razem bezpieczniej”.
Biuro Promocji już teraz zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie zaplanowane na 5 listopada 2012 r., które poprowadzi Andrzej Rybus-Tołłoczko - wieloletni pełnomocnik wojewody ds. organizacji pozarządowych. Na spotkaniu omówienie będzie zagadnienie sprawozdawczości oraz inne kwestie związane z prowadzeniem i funkcjonowaniem stowarzyszeń i klubów sportowych.