„Działaj Lokalnie” to program grantowy realizowany przez Stowarzyszenie Europa i My, w którym dofinansowanie na realizację projektów mogą uzyskać grupy nieformalne organizacje pozarządowe z terenu powiatu grodziskiego i gminy Brwinów.

 

 

Do złożenia wniosków w konkursie organizowanym we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza Stowarzyszenie Europa i My. Tegoroczny budżet konkursu wynosi 55 tys. zł. Każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna ma szansę wygrać nawet 6 tys. zł na realizację lokalnych projektów wynikających z potrzeb mieszkańców. Termin złożenia wniosków mija 15 maja 2023 r.
Jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych, projekty mogą być bardzo różnorodne – warsztaty, projekty ekologiczne, potańcówki, cykl imprez dla mieszkańców. W tym roku projekty trwające 3–6 miesięcy będzie można realizować w okresie od 5 maja do 31 grudnia 2023 r. Nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe trwające krócej niż 3 miesiące. – Ludzie angażujący się w lokalne działania lepiej utożsamiają się ze swoimi małymi ojczyznami. Jednocześnie buduje się zaufanie do osób lub organizacji, a to z kolei procentuje w kolejnych projektach, nie tylko Działaj Lokalnie – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Europa i My Daniel Prędkopowicz. Zgodnie z tym największą szansę na dotacje mają projekty zakładające szeroką aktywność obywateli i wolontariuszy, działających wspólnie na rzecz dobra wspólnego – dodaje.
Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, kluby, fundacje, koła gospodyń wiejskich itp.) oraz grupy nieformalne (sołectwa, rady rodziców, grupy sąsiedzkie lub inne, które nawiążą współpracę na czas trwania projektu). W przypadku grup nieformalnych mile widziane będzie nawiązanie współpracy z organizacją pozarządową działającą na tym samym terenie, która w ich imieniu złoży wniosek i pomoże w sprawach formalnych. Ma to na celu wymianę doświadczeń i rozwój współpracy lokalnych liderów. Jeśli jednak grupa nie ma możliwości nawiązania takiej współpracy, po uzyskaniu zgody Stowarzyszenia Europa i My może złożyć wniosek samodzielnie.
Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych przez Stowarzyszenie Europa i My, a także do kontaktu bezpośredniego: Ewa Owczarek, tel. 725 022 233, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.