Współpraca Lokalnej Grupy Działania „Zielone sąsiedztwo” obejmującej m.in. gminę Brwinów oraz Stowarzyszenia Europa i My przynosi korzyści dla społeczników – możliwość zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Stowarzyszenie Europa i My zaprasza do Grodziska Mazowieckiego na warsztaty dla lokalnych liderów i osób zarządzających organizacjami pozarządowymi. Warsztaty zawierają treści przydatne zarówno osobom zaczynającym działalność społeczną, jak i doświadczonym liderom. Mają na celu wesprzeć lokalne liderki i liderów w efektywnym, skutecznym i zrównoważonym zarządzaniu własną organizacją. Udział w warsztatach jest bezpłatny, dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Planowane daty spotkań w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim: 10 listopada, 18 listopada, 25.listopada, 2 grudnia i 9 grudnia w godz. 16– 20.


Drugą propozycją jest projekt „Silni liderzy”. Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Lokalną Grupą Działania Zielone Sąsiedztwo uruchomiło dwa punkty informacyjno-konsultacyjne dla NGO i osób indywidualnych z powiatu grodziskiego i gminy Brwinów. Dzięki wsparciu z budżetu samorządu województwa mazowieckiego organizacje oraz grupy nieformalne mają bezpłatny dostęp do usług doradczych i konsultacji w zakresie funkcjonowania NGO i sektora obywatelskiego, w tym wolontariatu.
Konsultanci doradzą, jak pracować z komputerem, jak tworzyć plakaty i broszury, jak wykorzystywać nowe technologie i poszukiwać środki na działalność, budować sieci i partnerstwa. Można też uzyskać odpowiedzi na pytania nadsyłane mailowo i telefonicznie. W przypadku chęci osobistego spotkania konieczne jest wcześniejsze umówienie się.


Grodzisk Mazowiecki: tel. 606 131 593 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podkowa Leśna: 22 724 58 90 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..