Do Brwinowa zapraszamy wszystkich, pragnących poznać bogatą historię miasta oraz jego zaangażowanych w społeczną działalność mieszkańców. Brwinów to tętniące życiem nieduże miasto, w którym dominuje zabudowa willowa z okresu międzywojennego. Spacerując po mieście można w otoczeniu zieleni wypocząć i odnaleźć wiele ciekawych śladów historii. W naszej gminie znajdują się miejsca wyjątkowe i nie posiadające odpowiedników w całym kraju. Warto je poznać.

Brwinów jest gminą miejsko-wiejską, leżącą w powiecie pruszkowskim w odległości ok. 25 km od Warszawy. Miasto jest dobrze skomunikowane ze stolicą dzięki połączeniom PKP, PKS oraz linii WKD. Gminę zamieszkuje ponad 24 tys. osób. W samym mieście, które stanowi centrum administracyjno-usługowe gminy, mieszka ok. 12 tys. osób.

W skład gminy wchodzi 15 sołectw: Biskupice, Czubin, Domaniew, Falęcin, Kanie, Koszajec, Kotowice, Krosna, Milęcin, Moszna, Otrębusy, Parzniew oraz sołectwa, które są oddzielone od zwartego obszaru gminy miastem-ogrodem Podkową Leśną. Są to Owczarnia, Terenia oraz Żółwin.

Gmina w liczbach - kliknij tutaj !