Gmina Brwinów przygotowuje się na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Powracając do szkolnych ław, uczniowie z Brwinowa zastaną spore zmiany.

Najbardziej ucieszą się dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie: 1 września już od furtki zobaczą uporządkowane i wyłożone nową kostką wejście do szkoły. Powiększy się także przyszkolny parking. Najważniejszą inwestycją dla ZS nr 1 jest jednak budowa nowoczesnego kompleksu boisk szkolnych. Prace realizowane są w terminie i zmierzają ku końcowi. We wrześniu przy ul. Piłsudskiego zostanie oddany do użytku obiekt, w skład którego wejdą boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej, kort tenisowy oraz boisko wielofunkcyjne z boiskiem do gry w piłkę ręczną, dwoma boiskami do koszykówki, dwoma boiskami do gry w siatkówkę o nawierzchni poliuretanowej oraz boisko do hokeja na rolkach. Na tym ostatnim będą mogli trenować zawodnicy klubu sportowego Kobra Brwinów (drużyny, która w czerwcu br. zdobyła tytuł mistrza Polski), a na nowo wybudowanej bieżni można będzie nie tylko biegać, ale także skakać w dal i trenować trójskok.

W ZS nr 2 powstanie wkrótce nowy plac zabaw, który będzie realizowany w ramach „Radosnej szkoły”. Ten rządowy program ma na celu zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki dla najmłodszych uczniów. Procedury zmierzające do wybudowania placu rozpoczęły się już w maju. W przetargu wyłoniono wykonawcę, który jest teraz na etapie zgłoszenia robót. We wrześniu zostaną zdemontowane stare zabawki, a ich miejsce – po wyrównaniu i położeniu nowej nawierzchni – zajmą wieloelementowe zestawy: gimnastyczny z przeplotnią i drążkami, zestaw sprawnościowo-rekreacyjny z zadaszonymi pomostami i zjeżdżalniami oraz sprawnościowy. Na nowym placu nie zabraknie też karuzeli i huśtawki. Podczas wakacji w ZS nr 2 prowadzone były prace remontowe: zakończył się remont centralnego ogrzewania.

Nowe światła w drodze do szkoły
Dzięki zamontowaniu sygnalizacji świetlnej przy ul. Piłsudskiego i Wilsona droga do szkół na terenie miasta będzie bezpieczniejsza. Stoją już słupy sygnalizacyjne, namalowano znaki poziome – pozostaje czekać na uruchomienie sygnalizacji, które nastąpi w ciągu najbliższych dni. Ta inwestycja Powiatu Pruszkowskiego jest oczekiwaną od dawna realizacją postulatów zgłaszanych przez mieszkańców. Zabiegał o nią również od początku swojej kadencji burmistrz Arkadiusz Kosiński.


Dowozy do szkół
Rozstrzygnięty został przetarg na dowóz do szkół dzieci niepełnosprawnych, mieszkających na terenie gminy Brwinów. Po raz pierwszy transportem zorganizowanym przez gminę Brwinów do szkoły dojeżdżać będą uczniowie należący do obwodu szkolnego w ZS nr 2, a mieszkający na nowym osiedlu w Parzniewie. Umowa z wykonawcą przewozu na kilka kursów dziennie została już podpisana i będzie obowiązywać  do końca roku szkolnego.

DSC1227
DSC1226
DSC1217
DSC1221
DSC1222