Akcję „Cały Powiat czyta dzieciom” w  gminie Brwinów rozpoczęło spotkanie komendanta Straży Miejskiej z przedszkolakami w bibliotece w Otrębusach, potem było wspólne czytanie przedstawicieli powiatu, burmistrza gminy Brwinów i uczniów w szkole w Otrębusach.

Czytali już policjanci, a tym razem na wspólnym czytaniu spotkali się  przedstawiciele straży pożarnej i przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie.

Relacja Anny Adamkiewicz-pracownika biblioteki:

W ramach akcji „Cały Powiat czyta dzieciom” 24 maja w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Brwinowie im. Wacława Wernera gościli przedstawiciele pruszkowskiej straży pożarnej w osobach kapitan Iwony Kończak i starszej sekcyjnej Moniki Chorłowskiej.
Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Lilpopa z dużym zainteresowaniem wysłuchały, pięknie przeczytanych opowiadań Grzegorza Kasdepke z tomiku „Ostrożnie”. Panie przygotowały też wiele niespodzianek.
Dzieci nie tylko oglądały przywiezione mundury bojowe, ale mogły ich dotknąć, a nawet niektóre części przymierzyć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia wozów bojowych i prawdziwy strażacki wąż. Ze spotkania maluchy wyniosły też doskonałą znajomość numerów alarmowych

Inicjatorem i honorowym patronem akcji „Cały Powiat czyta dzieciom” jest starosta pruszkowski-Elżbieta Smolińska. W inicjatywę promującą wspólne czytanie aktywnie włączają się nasze gminne biblioteki i szkoły.