Dzieci z przedszkola przy ul. Słonecznej w Brwinowie chętnie uczestniczą w konkursach i zabawach o tematyce ekologicznej. Z entuzjazmem włączyły się w obchody Światowego Dnia Ziemi.Miesiące kwiecień i maj w Przedszkolu Słonecznym szczególnie sprzyjają dbaniu o planetę Ziemię. Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym i stworzyły plakaty promujące ekologię. Kolejną ich inicjatywą było zorganizowanie obchodów święta Ziemi.

Relację opisującą sprawnościowe konkurencje i ciekawe konkursy nadesłała nauczycielka z przedszkola przy ul. Słonecznej 3 Aldona Wolańska:
Po przeczytaniu listu od Pani Ziemi wszystkie grupy spotkały się na terenie placu zabaw witając się przyrodniczymi okrzykami. Dzieci miały do wykonania kilka zadań sprawnościowych z użyciem różnego rodzaju śmieci np. marsz z korkiem na głowie, segregowanie odpadów do odpowiednich worków. Nie obyło się bez sadzenia kwiatków w przedszkolnej rabatce, co przedszkolakom dało najwięcej radości.
Ekologicznym punktem był konkurs na zabawkę ekologiczną! Dzieci z pomocą swoich Rodziców z różnorodnych materiałów wtórnych stworzyły z niczego coś wspaniałego. Powstałe prace można było podziwiać w holu Słonecznego Przedszkola.
Dzięki aktywności jednego z rodziców, przedszkolaki (i nie tylko!) poszerzyły swoją wiedzę na temat nowo poznanego materiału, poczwórnie ekologicznego opału  – pelletu. Z początku wygląd  pelletu kojarzył się dzieciom ze żwirkiem dla kota. Jednakże przedszkolaki szybko przekonały się, że pelletem można się bawić! Dzieci stworzyły śliczne, niepowtarzalne stworki -  Pelletusie! 

P4260890
P4260913
P5130952
P5130950
P5130953
P4260802
P4260805

Fot. Przedszkole Słoneczne