„Euroweek – Szkoła Liderów” to coroczne spotkania edukacyjne dla młodzieży. W tym roku Euroweek organizowany jest pod koniec maja w Długopolu Zdroju. Wybierają się tam gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Otrębusach.
Informację o przygotowaniach do wyjazdu przygotowała Arleta Kowalska, nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół w Otrębusach:Stało się już tradycją Zespołu Szkół w Otrębusach, że uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami wyjeżdżają każdego roku na obóz językowy do Długopola Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej. Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom w niedalekiej przyszłości aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Organizatorzy wraz z młodymi wolontariuszami z całego świata starają się dotrzeć do najzdolniejszych  oraz najaktywniejszych uczniów  i rozwinąć w nich te jakże cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.
Zajęcia są prowadzone w formie bardzo ciekawych, interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy mają szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego i światowego, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia jest dopingowany do prowadzenia konwersacji w języku angielskim, co wpływa bardzo na samoocenę i wiarę w swoje umiejętności językowe. Tu liczy się komunikacja, a nie gramatyka. Wszyscy mają możliwość zapoznania się z szeroko rozumianą kulturą krajów wolontariuszy prowadzących zajęcia, w tym m.in. języka, muzyki i nauki tańców narodowych. Po takiej dawce informacji i atrakcji trudno zdecydować się, który kraj chcemy odwiedzić jako pierwszy!

W tym roku obóz jest w dniach 20-24 maja 2014, bierze w nim udział 31 uczniów pod opieką nauczycieli: j. angielskiego pani Arlety Kowalskiej i zajęć komputerowych pana Arkadiusza Młyńskiego. Już dziś wiemy, że będzie wiele atrakcji, i ciężko będzie się rozstać. Obiecujemy relację z wyjazdu i zachęcamy inne szkoły z naszej gminy do przyłączenia się do nas. Chętnie służymy pomocą przy organizacji.

euroweek2--800Q85
dlugopole1--800Q85
euroweek3--800Q85

Fot. Arkadiusz Młyński