Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa zaprosił dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów na spektakl „W poszukiwaniu Leśnego Szumu”. Przedstawienia w szkołach odbyły się w kwietniu – miesiącu, w którym obchodzony jest Dzień Ziemi. Grupa teatralna z Krakowskiego Biura Promocji Kultury zaprezentowała teatrzyk „W poszukiwaniu Leśnego Szumu”.

Aktorzy w zabawny sposób opowiedzieli dzieciom historię o/)zasmuconych mieszkańcach lasu, który został zasypany odpadami. Z powodu leżących tam śmieci opuściły las śpiewy ptaków, odgłosy zwierząt i leśny szum... Leśny Szum uciekł do lasu, gdzie zamienił się w nieznośny szum ulicy. Dzieci bardzo trzymały kciuki za Borsuka Grzegorza, który wraz z leśną Poziomką udali się na jego poszukiwanie. Aby wszystko dobrze się skończyło, trzeba było posprzątać las. Tutaj dzieci mogły zabłysnąć swoją praktyczną wiedzą na temat segregowania śmieci.

Spektakl „W poszukiwaniu Leśnego Szumu” mówił o niełatwym problemie segregacji śmieci, dzikich wysypisk, a także ochrony dzikich zwierząt oraz szkodliwego wpływu hałasu, ale dzieci bardzo szybko chłonęły nową wiedzę. Bawiły się i uczyły.

018
001
003
002
004
005
006
007
009
008