Przyjście wiosny to radość dla dzieci i starszych. Ten wesoły dzień świętowały też przedszkolaki z nowego przedszkola po północnej stronie Brwinowa. Relację z powitania wiosny przesłała Monika Sroka z Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie.


 
Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu powitaliśmy 20 marca. Dzieci z grup: „Motylków”, „Żabek”, „Żuczków” i „Pszczółek” wraz z Paniami zrobiły Marzannę z kolorowych gazet i bibułek. Tak przygotowani ruszyliśmy na powitanie wiosny. Barwny korowód udał się ulicami naszego miasta do miejskiego parku. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi transparentami wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Wiosenne słońce rozświetlało ich roześmiane twarze. Po dotarciu do parku tradycyjnymi okrzykami: „hu hu ha idź już sobie zimo zła”, wierszykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę. Miejsce Marzanny zajęła Pani Wiosna, którą wprowadziliśmy do przedszkola w dzbanie pełnym krokusów.
 
Witając nową porę roku zorganizowaliśmy w przedszkolu "Dzień Zielony". Dzień ten był okazją do tego, by uzmysłowić naszym milusińskim jak wiele korzyści czerpiemy z  obcowania z naturą. Dzieci w tym dniu ubrane były w stroje zielone.
 
Przyjście nowej pory roku- wiosny było doskonałą okazją do tego, by opowiedzieć dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą grochu, cebuli, fasoli czy rzeżuchy. W wazonach pojawiły się bazie i inne wiosenne kwiaty. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Dzień ten był inny niż wszystkie. Dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

IMG0447a
IMG0499
IMG0642
IMG0508
IMG0557
IMG0579
IMG0578
IMG0582
IMG0612