W Zespole Szkół w Otrębusach odbyło szkolenie dla rodziców – „Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”. Spotkania odbywały się w piątki o godz. 18.00. Dzięki tym spotkaniom rodzice mogli zdobyć wiele pożytecznych wskazówek dotyczących wychowywania dzieci.Podczas szkolenia uczestnicy wykorzystywali różnorodne formy pracy: ćwiczyli w grupie, odgrywali scenki, malowali, dzielili się swoim doświadczeniem, a nawet odrabiali prace domowe.

Wszystko to ułatwiło rodzicom zdobycie informacji dotyczących sposobów radzenia sobie z dziećmi w trudnych sytuacjach wychowawczych. Nauczyli się także, jak rozpoznawać i nazywać uczucia własne i dziecka. Otrzymali porady, jak wybrać konsekwentne działania, żeby uniknąć stosowania kary. Ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób wyznaczyć granice, nie stosując klapsów, oraz jak z miłością i z szacunkiem wychować dziecko.

Szkolenie zostało przygotowane przez Fundację „Dzieci Niczyje”, a przeprowadziły je
Olga Jastrzębska i Katarzyna Kramarz z Działu Wspierania Rodziny ŚOPS.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Oldze i Kasi za przeprowadzenie szkolenia. Doceniamy ich inwencję, kreatywność i wszystkie pozytywne emocje, które pojawiły się w czasie naszych wspólnych spotkań. Miło na swej drodze spotkać osoby tak zaangażowane w pracę z dziećmi – stwierdziła Katarzyna Gos z Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Otrębusach.

– Cieszymy się ogromnie, że współpracują z naszą szkołą i nasze dzieci mają możliwość brania udziału w ich warsztatach. Rodzice również są bardzo wdzięczni i niecierpliwie oczekują na dalsze spotkania – kontynuuje Katarzyna Gos i jednocześnie zachęca wszystkich rodziców do udziału w kolejnych szkoleniach.