4 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Otrębusach po raz pierwszy obchodzono Dzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji odbyło się wiele konkursów i zabaw, które zorganizowały Anna Grudzień i Joanna Wasak. Dzięki temu w przyjaznej atmosferze dzieci z dysleksją mogły włączyć się w życie szkoły oraz miały szansę przekonać się, że mogą odnieść sukces.


 
Z okazji Dnia rozstrzygnięto konkurs „Rysunkowa Ortografia”dla dzieci z klas I-III oraz konkurs pisemno-plastyczny przeznaczony dla dzieci z dysleksją lub uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej pod hasłem „Dysleksja – wyspą trudności na oceanie możliwości”. Dzieci miały okazję wykazać się zaangażowaniem i pomysłowością, a także talentem plastycznym.

Zorganizowano Turniej Łamigłówek Ortograficznych, w którym wzięli udział także uczniowie z dysleksją. W ramach Turnieju uczestnicy wzięli udział w „biegającym dyktandzie”, a z wylosowanych obrazków i wyrazów tworzyli „zabawne historyjki”. Wiele emocji dostarczyła także zabawa „wyrazowe potyczki” oraz gra w skojarzenia. Wszystkie konkurencje odbyły się w miłej atmosferze, a uczestnikomdopisywały humory.

Dodatkowo dzieci, które wzięły udział w konkursie „Rysunkowa Ortografia”, otrzymały nagrody i mogły uczestniczyć w Turnieju Gry Memory. Rozgrywki przebiegały w przyjaznej i serdecznej atmosferze, a zwycięzców wyłoniono w uczciwy sposób.
 
Przygotowano także zajęcia dla rodziców – mogli wziąć udział w warsztatach, dzięki którym mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat dysleksji. W trakcie ćwiczeń mogli również przekonać się, z jakimi trudnościami borykają się ich dzieci.
 
Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i aktywnie brali udział  zaproponowanych zabawach i konkursach. Kolejny Dzień Świadomości Dysleksji odbędzie się już za rok.

OT3
OT1
OT2