22 września 2015 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbył się uroczysty koncert z okazji 70. rocznicy utworzenia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.Relację z uroczystości nadesłała Barbara Pajka, uczennica klasy II a z LO w Brwinowie:

Jednym z głównych punktów uroczystości było zakończenie Mazowieckiego Rajdu Szlakami Zrywów Niepodległościowych i Miejsc Pamięci w 70. rocznicę utworzenia Zrzeszenia WiN-u, w którym uczniowie z liceum w Brwinowie: Zuzanna Russyan, Justyna Wojciechowska, Krzysztof Mączkowski, Barbara Pajka, Hubert Misiurewicz zajęli drugie miejsce w kategorii  Liceum.

Major Waldemar Kruszyński, jeden z głównych prowadzących, w interesujący sposób przybliżył nam historię WiN-u. Ostatnim punktem programu był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zaprezentowali nam między innymi takie utwory, jak: „Rota”, „Marsz Marsz Polonia”, „My pierwsza brygada”, „Czerwone maki”, „Serce w plecaku”, „Warszawianka”. Było to piękne zakończenie cyklu czterech rajdów historycznych oraz ciekawe przeżycie dla młodzieży uczestniczącej w uroczystości, ponieważ większość miała wyjątkową okazję usłyszeć po raz pierwszy koncert w wykonaniu RZAWP.
 

WiN-4
WiN1
WiN2

Sub galleries

Kultura i oswiata 2015Back to Kultura i oswiata 2015