10 listopada 2015 r. szkoła podstawowa w Żółwinie obchodziła swoje święto. Relację z uroczystości oraz zdjęcia przesłała dyrektor Marta Szwemin.


 
We wtorek, 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Żółwinie obchodziła Święto Szkoły.

Program uroczystości składał się z kilku części: występu uczniów klas pierwszych, ślubowania pierwszaków i pasowania ich na uczniów oraz przedstawienia w wykonaniu koła teatralnego o tematyce związanej z imieniem Szkoły.

Pierwszaki zaprezentowały się w prawdziwie olimpijskim stylu. Tańcząc, ćwicząc i śpiewając przekonywały wszystkich do zdrowego stylu życia. Robiły to z takim przekonaniem i zapałem, iż co chwila wzbudzały aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Po przedstawieniu nastąpiła uroczysta chwila ślubowania oraz pasowanie na uczniów.

W drugiej części uroczystości uczniowie koła teatralnego przypomnieli swoim kolegom dlaczego data 11 Listopada jest tak ważna w historii Polski oraz co to znaczy dla młodych ludzi być patriotą w dzisiejszych czasach. Zwieńczeniem tej części Święta był III Festiwal Piosenki Patriotycznej, w czasie którego uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki. 

Wyjątkowym punktem tego dnia było odsłonięcie i poświęcenie tablic upamiętniających ludzi związanych z początkami szkoły, z jej okołowojenną historią: p. Michała Natansona, fundatora ziemi pod budowę szkoły oraz p. Józefa Owczarka - pierwszego jej kierownika. Historię powstania szkoły przybliżył wszystkim obecnym p. Krzysztof Pilawski, mieszkaniec Żółwina i wielki propagator jego historii.

Poświęcenia tablic dokonał ks. Wojciech Osial - proboszcz parafii w Podkowie Leśnej, w obecności zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Brwinów p. Arkadiusza Kosińskiego, p. wiceburmistrza Sławomira Walendowskiego, p. Józefa Streżyńskiego, radnego Rady Miejskiej w Brwinowie oraz p. Karola Marchwiaka, sołtysa wsi Żółwin, z którego inicjatywy powstały tablice.

Tablice odsłonili przedstawiciele rodzin Michała Natansona i Józefa Owczarka: p. Wojciech Natanson (prawnuk Michała Natansona) i p. Barbara Jastrzębiec Kostka (córka Józefa Owczarka).

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010