W ramach akcji „Zielona Niepodległość” dzieci z przedszkoli przy ul. Lilpopa oraz przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości pomagały sadzić rośliny na terenie swoich przedszkoli.

Na początku listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obu placówek pod opieką Tomasza Smolińskiego – konserwatora i ogrodnika w Przedszkolu Filialnym – pomagały sadzić rośliny, a także je podlewać. Dzieci ucieszyły się, że będą mogły pomóc i z radością zabrały się do działania. Efektem wspólnej pracy było posadzenie około 100 roślin głównie z gatunków cyprysowatych, a także rododendronów i innych krzewów ozdobnych. Drzewka, krzewy zdobią teraz place zabaw i nowo powstające skalniaki. Można je też oglądać przy wejściu do przedszkola i wzdłuż jego ogrodzenia.

 

Pomysłodawczynią akcji „Zielona Niepodległość” była Małgorzata Śleżewska, wychowawczyni grupy „Żabki” z Przedszkola Filialnego w Brwinowie, która wspólnie z Moniką Smułką – wychowawczynią grupy „Motylki” – koordynowała jej przebieg. Aby plan mógł zostać zrealizowany, na początku września pracownicy przedszkola zwrócili się do osób i instytucji z Brwinowa z prośbą o wsparcie drzewkami, krzewami i roślinami wieloletnimi. Listy do firm i instytucji, które opracowały wszystkie nauczycielki przy aktywnym wsparciu obu Dyrekcji przedszkola.

 

Dzięki temu, że dzieci z ciekawością i dużym zaangażowaniem brały udział w sadzeniu roślin, z większą ochotą będą mogły je pielęgnować, podlewać i obserwować ich całoroczny rozwój. Każda grupa przedszkolaków jest teraz odpowiedzialna nie tylko za konkretne rośliny, które posadziła, ale też za całe zielone otoczenie. Dla najmłodszych było to nowe i pouczające doświadczenie, gdyż po raz pierwszy podczas zajęć w przedszkolu mogły sadzić rośliny i obserwować jak one rosną. Wspólne sadzenie drzew i krzewów pomogło najmłodszym zrozumieć i nauczyć się, że nie wystarczy tylko posadzić roślinę, trzeba o nią systematycznie dbać i troszczyć się – tak jak o swoją Ojczyznę.

Pracownicy przedszkola dziękują osobom i firmom, które wsparły akcję. Są to:

- Salonik Fryzjerski ,,Ola”, ul. Kościuszki 1e, Brwinów,

- ,,AUTOMIX” Zakład Naprawy Samochodów – Dariusz Ferszterowski, Krzysztof Mędza, ul. Piłsudskiego 21b, Brwinów,

- ,,PONDEROSA” Szkółkarstwo Maciszewscy D. J., ul. Warszawska 20, Kanie,

- Handel Artykułami Spożywczo-Przemysłowymi Grażyna Jaworska, ul. Wilsona 28a, Brwinów,

- RIMINI Pizzeria&Trattoria, ul. Rynek 20, Brwinów,

- NETTO, ul. Powstańców Warszawy 2a, Brwinów,

- TOP MARKET, ul. Armii Krajowej 14, Brwinów,

- Usługi Gastronomiczne Aneta Wnorowska, ul. Żyrardowska 15, Brwinów,

- MW SERWIS Paweł Molenda, ul. Minerska 52, Warszawa,

- Sklep mięsny ,,WIERZEJKI”, ul. Powstańców Warszawy 2, Brwinów,

- Zakład fryzjerski ,,Anusia” – Anna Kudlak, ul. Rynek 28, Brwinów,

- Kwiaciarnia Flowerstore – Eliza Kalicińska, ul. Rynek 19, Brwinów,

- ONEKO Jakub Perzyna, ul. Myśliwska 6, Brwinów,

- VENUS Salon fryzjersko-kosmetyczny, ul. Armii Krajowej 3 lok. 2, Brwinów.

1
2
3
4
6
6-wikszy-format
7
8
9