Przez dwa tygodnie Przedszkole w Otrębusach pełniło wakacyjny dyżur, przyjmując przedszkolaków z terenu całej gminy Brwinów. Zabytkowy park wokół dworu Toeplitza oraz zacienione sale przedszkolne dawały chłód i możliwość zabawy nawet w bardzo upalne dni.

Relację nadesłała dyrektor Irena Tokarewicz-Romanowska:

 

Dzieci z przedszkoli gminnych spędziły w otrębuskim przedszkolu dwa tygodnie. Dużą atrakcją był tydzień z Biblioteką – można było przekonać się, jak owocuje całoroczna współpraca Przedszkola w Otrębusach ze znajdującą się po sąsiedzku filią Biblioteki Publicznej. Pod hasłem „Wakacyjny zielnik” zaplanowano i zrealizowano 5 tematów: „Spotkanie z pszczelarzem”, „Drzewa -nasze skarby”, „Zdrowie z łąk i pól”, „Zboża – rady z naszych pól” oraz na zakończenie „Dary natury w literaturze i malarstwie”.

Była degustacja miodu, spacer po parku z próbą nazywania drzew, były filmy przyrodnicze m.in. „Od  ziarenka do bochenka”, „Rośliny uprawne” oraz prezentacje ziół hodowanych w doniczkach. Dzieciom odwiedziły filię Biblioteki znajdującą się przy ul. Wiejskiej 1 – mali goście z Brwinowa byli tu po raz pierwszy. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały pszczoły, malowały liście drzew i kłosy zbóż. Obejrzały kwiaty utrwalone na zdjęciach i obrazach, a także haftowane na płótnie i odzieży. Na zakończenie wykonały przepiękne prace plastyczne – kompozycje kwiatowe – w których wykorzystały rośliny przygotowane dla nich w bibliotece.

Bardzo dziękujemy Paniom z Biblioteki w Otrębusach – Elżbiecie Skalskiej i Agnieszce Mielczarek – za całoroczną współpracę i bardzo interesujące spotkania wakacyjne. Na kolejny dyżur wakacyjny zapraszamy dzieci za rok do nowej siedziby przedszkola.

CIMG1706
CIMG1686
CIMG1716
CIMG1749
CIMG1762
CIMG1779
CIMG1797