Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Słoneczne Przedszkole upamiętniło rocznicę odzyskania niepodległości bardzo uroczyście.

Relacja Henryki Garstki:

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 10 listopada 2017 r. wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień (11listopada). Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w stroje biało-czerwone i zaopatrzone we flagi własnoręcznie wykonane i kotyliony w barwach ojczystych.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Ewa Przybylik, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości w sposób bardzo przystępny i ciekawy (wierszyki, legenda). Dzieci z przejęciem odpowiadały na pytania pani Dyrektor z zaczerpniętego wiersza Wł. Bełzy - „Katechizmu polskiego dziecka” ( „Kto ty jesteś?- Polak mały…) Przedszkolaki chętnie i z powagą recytowały wiersze: „Co to za znak” oraz „Barwy Ojczyste”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego kraju i na pewno z łatwością odpowiedzą na pytania: Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.