W dniach 24–26 kwietnia 2017 r. Biblioteka Publiczna w Brwinowie we współpracy z okolicznymi przedszkolami zorganizowała V Przegląd Artystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Przedszkolaki na tropie Barbary Szelągowskiej”.

Na Przeglądzie zaprezentowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Brwinowie, Samorządowego Przedszkola w Otrębusach, Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie, Niepublicznego Przedszkola „Koziołki” w Kaniach, Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Kraina” i Europejskiego Przedszkola „Kasperek”.


Mali artyści popisywali się w kolejnych dniach w trzech kategoriach: plastycznej (w „Koziołkach” w Kaniach), teatralnej (w przedszkolu przy Piłsudskiego) i muzycznej (w przedszkolu Słonecznym).

 

Przedszkolaki bez śladu tremy zaprezentowały swoje umiejętności. Tematyka ich występów związana była z książkami Barbary Szelągowskiej. Autorka na co dzień mieszka w Brwinowie, a ostatnio wydała kolejne książki dla najmłodszych: „Kasia i Daniel na tropie... posłuchaj, poznaj, zgadnij”, „Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie” oraz „Siedem d(r)eszczowych dni”.

Barwne stroje, rekwizyty, a przede wszystkim talent dzieci zostały docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Przegląd nie miał formy konkursu, dlatego też wszystkie dzieci biorące w nim udział otrzymały drobne upominki i książki.

 

Prace plastyczne dzieci oceniała autorka ilustracji do książek Barbary Szelągowskiej - Monika Jędrychowska. Muzykę do wykonywanych przez przedszkolaków utworów napisała Joanna Pietrzak, nauczycielka rytmiki i instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci.

 

V Przegląd artystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym objęli patronatem Burmistrz Gminy Brwinów oraz Burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.