Dzieci z Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie uczciły 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Relację oraz zdjęcia przesłała Monika Sroka

Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości dzieci z grupy Pszczółki postanowiły w uroczysty sposób uczcić ten dzień i przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny dla całego przedszkola, który odbył się 16 listopada o godz. 10.00 w naszym przedszkolu. Dowiedzieliśmy się, że dawno temu nasza ojczyzna została „podzielona” i nie było jej na mapie Europy ale dzięki odważnym żołnierzom udało nam się odzyskać wolność. Dzieci zaprezentowały najważniejsze symbole narodowe Polski, czyli: flagę, godło i hymn. Pszczółki śpiewały pieśni patriotyczne takie jak „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Przybyli Ulani pod okienko” i recytowały wiersze o tematyce niepodległościowej. Na koniec swojego występu wszystkie dzieci wykonały hymn polski.

Dzieci tak jak potrafiły najpiękniej słowem i piosenką, oddały szacunek symbolom narodowym i okazały miłość do naszej Ojczyzny. Takie chwile uczą nas wszystkich jak być dobrym Polakiem, który nie zapomina o historii swego kraju.