15 października 2016 roku Samorządowe Przedszkole nr 1 przy ulicy Lilpopa 4 w Brwinowie świętowało 40-lecie swojego istnienia. Jubileusz ten stał się świetną okazją do wspomnień minionych lat i tych osób, które przez ten czas tworzyły atmosferę placówki.

 

Relację nadesłała Agnieszka Szwed z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie:

 

Leśne Przedszkole to tradycja i doświadczenie – placówka istnieje od 1976 roku. Uroczystości jubileuszu przedszkola rozpoczęły się o godzinie 12.00, a swoją obecnością zaszczycili nas: rodzice z dziećmi, byli absolwenci przedszkola, Burmistrz Gminy Brwinów Pan Arkadiusz Kosiński wraz z Sekretarz Gminy Panią Anną Kozłowską oraz obecna Pani Dyrektor i byłe Dyrektorki Przedszkola. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Grażyna Dubiniak, serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podkreślił znaczenie i charakter placówki, a także pożegnał Panią Zofię Mądzik-Barańską i podziękował jej za wieloletnią pracę. Przedszkole otrzymało „urodzinowe” prezenty – aparat fotograficzny i sprzęt gimnastyczny. Nasi podopieczni wierszami oraz piosenkami przedstawili, jak zmieniało się życie przedszkolne na przestrzeni 40 lat. Po oficjalnych obchodach wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na jubileuszowy tort, który ufundowała Pani Grażyna Jarzyna, oraz na poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników placówki. Niespodzianek było wiele m.in. piniaty w kształcie biedronki, wiewiórki i cukierków. Wśród kolejnych atrakcji towarzyszących imprezie szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wielkich baniek mydlanych, zabawy z klaunem czy malowanie buziek. Osobami odpowiedzialnymi za uroczystość były Panie z grupy Jeżyki: Bożena Niedziółka, Małgorzata Śleżewska, które czuwały nad przebiegiem imprezy i dodatkowo zadbały o miły akcent muzyczny. Zespół, który był obecny na uroczystości, to „Super rodzinka” Julci z grupy Jeżyków. Na sali gimnastycznej wszyscy goście mogli podziwiać kroniki, gazety przedszkolne, fotografie pracowników z okresu dzieciństwa, zdjęcia placówki z życia przedszkola dawniej i dziś, dyplomy oraz super prace (przestrzenne i plastyczne) wyłonione podczas konkursu pt. „Nasze Przedszkole”. Śmiało możemy stwierdzić, że po to są jubileusze, aby ocalić od zapomnienia cząstkę historii, połączyć różne pokolenia ludzi tworzących wizerunek przedszkola, docenić dorobek i stworzyć jego nowe oblicze. Myślę, że nam się to udało i nadal udaje.

W Leśnym Przedszkolu najważniejsze są dzieci, duszą jest nauczyciel, dumą są absolwenci

 

Z okazji Jubileuszu 40-lecia Leśnego Przedszkola składamy życzenia sobie i wszystkim, którzy są współtwórcami osiągnięć pedagogicznych i sukcesów tej placówki. Poprzez swoją codzienną pracę i zaangażowanie czynią z niego miejsce przyjazne dzieciom. Życzymy, aby Leśne Przedszkole było tak radosne jak dzieci, a atmosfera tu panująca sprzyjała twórczej i efektywnej nauce, zabawie oraz mądremu wychowaniu.