Wrzesień jest dobrym miesiącem na organizację festynów w przedszkolu. Dla nowych przedszkolaków i ich rodziców jest to znakomita okazja do integracji w nowym środowisku.

 

Relację ze Słonecznego Przedszkola przesłała Anna Spinek:

 

Dnia 30.09.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się "Jesienne spotkanie integracyjne". Pogoda nam bardzo dopisała. Tego dnia słońce świeciło tak mocno, że lato mogło pozazdrościć.  Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym przedszkolaków. Dzieci z grupy "Krasnoludki", "Kubusie Puchatki", "Tygryski" i "Smerfy" zaśpiewały wspólnie piosenkę. Następnie rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził  p. Radosław Florczak. Były wspólne tańce, zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców.
Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak: malowanie twarzy, tworzenie "Kukiełek cudaków" z szyszek, żołędzi czy warzyw oraz robienie jesiennych opasek z kolorowych liści. Panie kucharki usmażyły racuchy, a rodzice przygotowali pyszne sałatki, ciasta, ciasteczka i napoje dla wszystkich. Festyn był okazją do zintegrowania wszystkich rodziców. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen słońca, radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy.