Już po raz trzeci przyjechali do Otrębus uczestnicy Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a star!”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów chętnie śpiewają, doskonaląc przy okazji umiejętności językowe.

Konkursowe przesłuchania rozpoczęły się przed południem 25 kwietnia 2016 r. Na widowni zasiedli uczniowie z Zespołu Szkół w Otrębusach, którzy przysłuchiwali się popisom swoich rówieśników. Jury, obradujące pod przewodnictwem muzyka zespołu Walk Away Krzysztofa Zawadzkiego, nie miało łatwego zadania, ale obrady zakończyły się bardzo szybko. Uczestnicy konkursu, którzy zostali jego laureatami, wyróżniali się pięknym, czystym wykonaniem od strony muzycznej oraz znajomością tekstu i poprawnością wymowy angielskiej. Punktowane było też wrażenie artystyczne. Niektórzy wykonawcy potrafili w ciągu kilku sekund podbić serca słuchaczy swoją umiejętnością budowania emocji. Sprawnie przeprowadzona impreza, gościnność szkoły i niezawodny konferansjer – nauczyciel informatyki Arkadiusz Młyński – to recepta na powodzenie tej inicjatywy.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a najlepsi – nagrody, w tym za zajęcie I miejsca – bezpłatny kurs językowy ufundowany przez sponsora konkursu: Szkołę Językową Mała Lingua.

 

Klasy 1-3 szkoła podstawowa

I miejsce - Klara Rejnowicz ZS Otrębusy

II miejsce - Stanisław Gurbiel ZS Żółwin

III miejsce - Krzysztof Kurkus ZS Otrębusy

 

Klasy 4-6 szkoła podstawowa

I miejsce - Alina Grzyb ZSO Brwinów

II miejsce - Monika Kucharska ZS Otrębusy

III miejsce - Wiktoria Karnawalska ZS Żółwin

 

Gimnazjum

I miejsce - Karolina Wiśniewska ZS1 Brwinów  i Zuzanna Fijak ZS Otrębusy (ex aequo)

II miejsce - Wiktoria Andryszek ZSO Brwinów

III miejsce - Gabriela Weyher i Ksawery Dzierżanowski ZS Otrębusy (duet)

 

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Be a Star” odbywa się pod patronatem burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Laureaci zostali zaproszeni do wystąpienia na scenie podczas pikniku w Otrębusach 21 maja 2016 r. Będzie to dla nich okazją do zaprezentowania swojego talentu i umiejętności przed szerszą publicznością.