17 marca 2016 r. w przedszkolu przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie gościł pan Andrzej Jarzyński – asystent burmistrza gminy Brwinów. Zaproszony gość czytał dzieciom książki.


Relację przesłała Agnieszka Szwed z Filii Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie:

„Wiatr szeleści – Amelko, co masz w ręku? – pisemko. Jest w nim bajka o lisie, jak na spacer szedł z misiem… Jak zajączka spotkali i jak poszli z nim dalej… Wiatr szeleści wesoło, garnie loki na czoło. Porwał bajkę dziewczynki, zaniósł wprost do kotlinki. A tam zając szaraczek rzekł: O bajka: zobaczę… Woła synów i córki. Kic, kic – spieszą w dół górki.  – Posłuchajcie bajeczki…” (Cz. Janczarski „Posłuchajcie bajeczki”)

W akcję czytania dzieciom książek włączył się asystent burmistrza Andrzej Jarzyński. Dla grupy Pszczółek została wybrana książka „Baśnie z różnych stron świata” Joanny Laskowskiej (bajka rosyjska „Dlaczego nietoperze latają o zmierzchu”). W grupie Żuczków czytał klasyczne bajki m.in. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W grupie Żabki czytaną książką był „Franklin i przyjęcie urodzinowe” autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark, natomiast u najmłodszych milusińskich grupy Motylków – „Przedszkolaki z ulicy Morelowej” (opowiadanie „Zdrowa żywność”). Pan Andrzej ujął dzieci swoim poczuciem humoru i serdecznością. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci zadawały gościowi wiele pytań, bawiąc się przy tym znakomicie. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Jarzyńskiemu za udział w realizacji zadania przedszkola na 2015/2016 rok tj. KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM, KTÓRY UCZY, BAWI, WYCHOWUJE. Mamy nadzieję, że odwiedziny w przedszkolu były miłym wspomnieniem Pana dziecięcych lat… „Na pewno miłym uśmiechem powitasz dar miłości – baśń. (L. Caroll, „Po drugiej stronie lustra”).